The Graph (GRT) Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz

Spread the love

The Graph (GRT) Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz The Graph, bir blok zincirinden diğerine sorunsuz veri akışını kolaylaştıran…

Spread the love

The Graph (GRT) Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz

The Graph, bir blok zincirinden diğerine sorunsuz veri akışını kolaylaştıran bir Dağıtılmış Defter Teknolojisidir. Ayrıca The Graph, dApp’lerin diğer dApp’lerden gelen verileri kullanmasını ve akıllı sözleşmeler aracılığıyla Ethereum’a veri göndermesini sağlar. Protokol, birçok projenin ve blok zincirinin operasyonel süreçler için veri alabileceği platformu sağlar. The Graph piyasaya sürülmeden önce, kripto alanında veri sorgulamayı ve indekslemeyi kolaylaştıran başka bir API yoktu. Bu platformun yeniliği ve faydaları nedeniyle, piyasaya sürüldükten sadece bir yıl sonra milyarlarca sorguya yol açan hızlı bir benimseme oldu. Graph‘ın API’si uygun maliyetli, güvenli ve kullanımı kolaydır. Aragon, DAOstack, AAVE, Balancer, Synthetix ve Uniswap gibi en iyi DeFi platformlarının tümü, veri ihtiyaçlarını karşılamak için The Graph’ı kullanıyor. Çok sayıda dApp, “alt grafikler” olarak bilinen genel API’leri kullanırken, diğerleri ana ağda çalışır.

The Graph tokeninin özel satışı 5 milyon doları, halka açık satışı ise 12 milyon doları buldu. Özel satışları finanse eden şirketlerden bazıları Digital Currency Group, Framework Ventures ve Coinbase Ventures’tır. Ayrıca Multicoin Capital, The Graph’e 2,5 milyon dolar yatırım yaptı.

Düğümler, Graph ana ağını çalışır durumda tutar. Ayrıca ortamı hem geliştiriciler hem de merkezi olmayan uygulamalar için elverişli hale getirirler. Ancak temsilciler, dizin oluşturucular ve küratörler gibi diğer oyuncular pazara katılmak için GRT jetonlarına güveniyor. GRT, ekosistemdeki kaynakların tahsisini kolaylaştıran Graph’ın yerel simgesidir. The Graph (GRT) Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz

Makalemizden satır başlıkları;

The Graph (GRT) Nasıl satın alınır?

,The Graph (GRT)

,The Graph Nasıl Çalışır?

,The Graph Nasıl Saklanır (GRT)

,The Graph Benzersiz Yapan Nedir?

The Graph (GRT) Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz

Buraya tıklayarak Binance üzerinde %20 Komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Kripto Para TR ile Altcoin satın almanın keyfini yaşayın.


The Graph Coin GRT arzı ne kadar?

Dolaşan Arz

4.72B GRT
47%
Maks Arz

10,057,044,431
Toplam Arz

10,000,000,000

The Graph (GRT) Nasıl satın alınır?

Binance hesabınıza giriş yapın, coin arama kısmına grt yazın, satın alma ve satma sayfasında ticaretinizi yapın.

The Graph (GRT) Nasıl satın alınır (2).JPG
The Graph (GRT) Nasıl satın alınır (2).JPG

The Graph (GRT)

Yaniv Tal, Etheruem üzerinde yeni Dapp’ler yaratmanın zorluğuyla ilk elden deneyimden sonra özel bir ilham aldı. O sırada hiçbiri olmadığı için merkezi olmayan indeksleme ve sorgulama uygulaması oluşturmak istedi.

Bu yük onu geliştirici araçlarını hedef alan birkaç çalışma yapmaya itti. Tal, araştırması sayesinde benzer vizyonlara sahip Jannis Pohlmann ve Brandon Ramirez ile temasa geçti. Üçlü daha sonra 2018’de The Graph’i yarattı.

Oluşturulduktan sonra The Graph, 2019’daki token (GRT) satışı sırasında toplam 19,5 milyon dolar kazanmayı başardı. Ayrıca, Ekim 2020’de halka açık satışlar olan Graph, 10 milyon doların üzerinde gelir elde etti.

Tal ekibi 2020’de protokolü tam olarak piyasaya sürdüğünde, Graph kripto dünyasında büyük bir dalgalanma yaşadı. Dapps kullanımını tamamen dağıtmak için ana ağa sahip olan protokol, alt grafik oluşturma miktarında bir artış getirdi. Web 3’ün kullanıcılara erişilebilirliğini sağlamanın optimum hedefi ile The Graph, herhangi bir merkezi otoriteyi ortadan kaldırarak Dapps oluşumunu kolaylaştıracaktır.


The Graph Nasıl Çalışır?

  • Ağ, verimli sorgulama verileri sağlamak için çeşitli blok zinciri teknolojisi ve diğer gelişmiş indeksleme protokollerini kullanır. Ayrıca, her API’nin iyi tanımlanmış veriler içerdiğinden emin olmak için GraphQL teknolojisine bağlıdır. Ayrıca, kullanıcıların alt grafikleri hızlı bir şekilde taramasını sağlayan “Grafik gezgini” de bulunmaktadır.
  • Geliştiriciler ve diğer ağ katılımcıları, açık API’ler aracılığıyla farklı merkezi olmayan uygulamalar için alt grafikler oluşturur. API’ler ayrıca kullanıcıların sorgu gönderebileceği, dizine ekleyebileceği ve veri toplayabileceği bir platform görevi görür.
  • The Graph üzerindeki grafik düğümleri, alt grafiklere gönderilen sorgulara yönelik çözümler için blok zincirinden çıkan veritabanlarını taramaya yardımcı olur.
  • Alt grafikler oluşturan geliştiriciler veya diğer kullanıcılar için ağ, onlardan GRT belirteçlerinde ödeme toplar. Bir geliştirici verileri dizine eklediğinde, bundan sorumlu olur ve Dapps’in verileri nasıl kullanacağını belirler.
  • Dizin oluşturucular, temsilciler ve Küratörler, platformu çalışır durumda tutmak için birlikte çalışır. Bu katılımcılar, Graph kullanıcılarının ihtiyaç duyduğu ve GRT jetonları ile ödediği küratörlük ve veri indekslemeyi sağlar.

The Graph Benzersiz Yapan Nedir?

Benzersiz bir yardımcı programı vardır: The Graph, verileri ve bilgileri kullanıcıları için kolayca erişilebilir hale getirir. Kripto ile ilgili belirli bilgilere kolay erişim için yer sağlar.

Dizin oluşturma sorunlarını çözer: Google‘ın web’i dizine eklemesiyle aynı şekilde, merkezi olmayan pazarın dizin oluşturma ve sorgu katmanı olarak hizmet eder. Ana görevi dosya madeni para ve Ethereum gibi ağlardan blok zinciri hakkında çeşitli bilgileri derlemek olan indeksleyiciler tarafından desteklenen yapısal bir ağ tasarımına sahiptir. Bu bilgiler alt grafikler halinde gruplandırılmıştır ve herkes tarafından erişilebilir.

DeFi Projelerini Destekler: Platform Synthex, UniSwap ve Aave gibi Defi projelerine açıktır. Graph’ın kendine özgü simgesi vardır ve ayrıca Solana, NEAR, Polkadot ve CELO gibi büyük blok zincirlerini de destekler. The Graph, çeşitli blok zincirlerini ve merkezi olmayan uygulamayı (dapps) birleştiren bir ortam görevi görür.

Alt grafik özellikleri: Geliştiricilerin yanı sıra ağ katılımcıları, bir alt grafiği oluşturmak ve kullanmak için ödeme yapmak için The Graph (GRT) belirteçlerini kullanır.

The Graph Nasıl Saklanır (GRT)

The Graph (GRT) bir ERC-20 belirtecidir. Herhangi bir ERC-20 ve ETH uyumlu cüzdan, GRT’yi depolayabilir. Sahiplerin GRT’lerini depolamak için uyumlu bir yazılım veya donanım cüzdanı seçmesi kolaydır.

Uzun vadeli yatırım yapıyorsanız, donanım cüzdanı kullanmak uygun bir seçenektir. Bu, jetonu daha uzun süre tutacağınız anlamına gelir. Donanım cüzdanı, jetonlarınızı çevrimdışı modda güvende tutacaktır. Bu, varlıklarınızı korur ve olası çevrimiçi tehditleri önler, ancak yazılım cüzdanlarından daha pahalıdır.

Ayrıca, bir donanım cüzdanına sahip olmak, bakımında daha fazla teknik gerektirir ve deneyimli ve eski kullanıcılar için daha uygundur. GRT’niz için kullanabileceğiniz bazı sabit cüzdanlar arasında Ledger Nano X, Trezor One ve Ledger Nano S bulunur.

Yazılım cüzdanının ikinci seçeneği, özellikle küçük hacimli GRT ile yeni başlayanlar ve yeni kripto jeton kullanıcıları için uygundur.

Cüzdanlar ücretsizdir ve bunlara masaüstü veya akıllı telefon uygulamaları olarak kolayca erişebilirsiniz. Yazılım cüzdanları, hizmet sağlayıcınızın sizin adınıza yönettiği kişisel anahtarlara sahip olacağınız emanet olabilir.

Gizli olmayan yazılım cüzdanları, kişisel anahtarların cihazınızda saklanmasında bazı güvenlik unsurlarıyla çalışır. Genel olarak, yazılım cüzdanları kullanışlı, ücretsiz ve kolay erişilebilir ancak donanım cüzdanlarından daha az güvenlidir. Diğer bir seçenek de GRT’yi satın aldığınız platformda kullanabileceğiniz değişim cüzdanıdır. Coinbase gibi bir borsa, kullanıcılarına güvenli ve kullanımı kolay bir cüzdan sunuyor.

Bu borsalar hacklenebilse de, cüzdanlar hızlı işlemleri kolaylaştırır. Yapmanız gereken tek şey, komisyoncunuzu dikkatlice seçmektir. Güvenlik ve güvenilirlik açısından övgüye değer ve kanıtlanmış performans geçmişine sahip olanları tercih edin.

Graph, katılımcılara merkezi olmayan uygulamalar için sorgu ve dizin verileri gönderme yetkisi veren ilk platformdur. Diğer merkezi olmayan pazarların sunduğundan farklı bir çözüm getirdi. Bu yüzden fiyatını fırlayan büyük bir evlat edinme oldu. Projeyi benzersiz kılan bir başka şey de, geliştirmenin tek amacının kullanıcısını kolay erişilebilir verilerle donatmak olmasıdır.

Katılımcılar, geliştiricilere ağı çalıştırmada yardımcı olurken, dizin oluşturucular benzersiz işlevlerini kolaylaştıran pazarı oluşturur. The Graph, geliştiricilerin dizin oluşturma zorluklarını çözerek merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasını kolaylaştırır.

Ağ, değerini jeton fiyatından alır. Değere katkıda bulunan bir diğer faktör de blockchain mimarisidir. The Graph değerini artıran diğer faktörler arasında düzenlemeler, teknik özellikler, toplam tedarik, yol haritası, benimseme oranı, yükseltmeler, genel kullanım, güncellemeler vb. sayılabilir.

Graph’ın kullanıcılara ve ekonomiye sunacağı çok şey olduğunu da belirtmek önemlidir. Veri iyileştirme, veri indeksleme ve veri organizasyonu süreçlerini basitleştirerek. The Graph ayrıca içsel değerini de artırır. Ayrıca, ana ağın 2020’de kullanıma sunulmasından sonra hem kullanıcılarda hem de benimsemede hızlı bir büyüme oldu.


Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC

Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

BURAYA TIKLAYARAK BiNANCE ABONESİ OLABİLİRSİNİZ %20 KOMİSYON İNDİRİMLİ ÜYELİK İÇİN TIKLAYIN.

Hazırlayan: Emre Ata

#GRT #Binance #Kriptopara #Graph

Yorum ekle

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,878.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,032.97
tether
Tether (USDT) $ 1.00
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
binance-coin
BNB (BNB) $ 301.89
xrp
XRP (XRP) $ 0.428094
cardano
Cardano (ADA) $ 0.556745
solana
Solana (SOL) $ 54.26
binance-usd
Binance USD (BUSD) $ 1.00
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.089409
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.39
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 33.21
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,856.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,002.30
tron
TRON (TRX) $ 0.071646
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
dai
Dai (DAI) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.98
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.195801
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.699386
leo-token
LEO Token (LEO) $ 4.96
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.39
ftx-token
FTX Token (FTT) $ 31.23
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 200.96
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.49
stellar
Stellar (XLM) $ 0.13831
okb
OKB (OKB) $ 12.51
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.47218
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 10.90
monero
Monero (XMR) $ 170.87
flow
Flow (FLOW) $ 2.89
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 21.02
apecoin
ApeCoin (APE) $ 8.51
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.23
elrond-erd-2
Elrond (EGLD) $ 98.47
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.104308
vechain
VeChain (VET) $ 0.031691
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.14
theta-fuel
Theta Fuel (TFUEL) $ 0.068249
magic-internet-money
Magic Internet Money (MIM) $ 0.995325
decentraland
Decentraland (MANA) $ 1.16
filecoin
Filecoin (FIL) $ 8.29
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 21.60
compound-ether
cETH (CETH) $ 40.77
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 1.33
chain-2
Chain (XCN) $ 0.098708
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.80
defichain
DeFiChain (DFI) $ 3.01
frax
Frax (FRAX) $ 1.00
kucoin-shares
KuCoin Token (KCS) $ 15.11