Mirror Protocol (MIR) Nedir? Nasıl Alınır? Analiz ve Yorum

Spread the love

Mirror Protocol (MIR) Nedir? Nasıl Alınır? Analiz ve Yorum

Mirror Protocol (MIR), gerçek dünya varlıklarına zincirleme fiyat maruziyeti elde etmek için Sentetiklerin oluşturulmasını sağlayan benzersiz bir projedir. Platform, gelişmiş akıllı sözleşmelerin kullanımıyla, herkesin keyfi gerçek dünya varlıklarının fiyatını izleyen ve takip eden sentetik varlıkları ihraç etmesine ve ticaretine izin verir. Etkileyici bir şekilde, tüm bunlar fiziksel destek gerektirmeden gerçekleştirilir. Mirror Protocol, bu görevi, blok zincirinde algoritmik olarak sabit kalan teminatlı akıllı sözleşmeler aracılığıyla gerçekleştirir.

Mirror Protocol Arzı Ne Kadar?

Dolaşan Arz

77,742,679.93 MIR

Maks Arz

Toplam Arz

370,575,000

Varlık Destekli Jetonlar ve Sentetikler

Mirror Protocol’ün amacını anlamak için öncelikle varlık destekli ve sentetik tokenler arasındaki farkları kavramanız gerekir. Her ikisi de altın gibi başka bir varlığa fiyat sabitlenirken, değerlerini çok farklı şekillerde elde ederler. Örneğin, Sentetik belirteçler, varlığa doğrudan ihtiyaç duymadan temsil ettikleri fiziksel veya soyut malın ortaya çıkmasını sağlar. Sentetikler, çeşitli varlıkları tutan akıllı sözleşmeler yoluyla desteklerini alırlar. Bu sözleşmeler, sabit değerlerine göre sabit kalmak için otomatik olarak izlenir ve yeniden dengelenir.

Bu yaklaşım, bir emanetçinin varlığı doğrudan elinde tutmasını gerektiren varlığa dayalı belirteçlerin tam tersidir. Çoğu durumda, bu varlıkların depolanması ve güvence altına alınmasıyla ilgili ek maliyetler vardır. Ek olarak, böyle bir projenin ücretlerine ek olarak düzenli denetimler yapılmalıdır.

Mirror Protocol (MIR) Hangi Sorunları Çözer?

Mirror Protocol’ün arkasındaki geliştiricilerin çözmek için yola çıktığı birçok sorun var. Öncelikle projenin amacı, blok zinciri sektörüne giren geleneksel varlıkların entegrasyonunu hızlandırmaktır. Synthetics aracılığıyla bu varlıklara maruz kalma sağlayarak, herkes piyasaya katılabilir.

Şu anda dünya çapında konumları, statüleri veya diğer kısıtlayıcı önlemler nedeniyle değerli finansal kaynaklara erişemeyen milyonlarca insan var. Hisse senetleri, tahviller ve türevler gibi geleneksel finansal varlıklara Amerika ve Avrupa dışındaki nüfus için yatırım yapmak çok zordur. Ek olarak, birçok yatırımcının yaşadığı zorluklara ek olarak, bu yatırımlarla ilgili birçok ekstra maliyet vardır. Mirror Protocol, piyasaya daha kapsayıcı bir alternatif sunuyor.

Mali Engeller

Geleneksel piyasaların yüksek işlem maliyetleri ve likidite kısıtlamaları, onları ortalama bir kişi için neredeyse sınırsız hale getirdi. Bununla birlikte, varlıkların tokenleştirilmesi, bazı heyecan verici yeni faydalar sağlar. Birincisi, tokenleştirme, büyük bilet varlıklarına yatırım yapmayı demokratikleştirir.

Tokenize edilmiş varlıklar birçok küçük tokene bölünebilir. Bu bölünme, genel katılım maliyetini düşürerek daha fazla insanın yatırım yapmasına olanak tanır. Bu strateji, hisse senedi piyasasında yıllardır kısmi mülkiyet şeklinde popüler olmuştur. Borsadan farklı olarak, Mirror Protocol, kârınızı sayısız üçüncü taraf ücretiyle tüketmez.

Bu strateji aynı zamanda piyasalara daha fazla likidite sağlamaya yardımcı olur. Geçmişte, gayrimenkul gibi transfer edilmesi zor varlıklar, likidite sorunları yaşadı. Bu alıcı kısıtlamaları, yatırım fırsatlarını önemli ölçüde sınırlar. Sahipliği izlemek ve aktarmak için blok zinciri teknolojisini kullanmak, sürtünmeyi önemli ölçüde azaltır ve piyasaya yeni likidite sağlar.

Mirror Protocol (MIR) Faydaları

Mirror Protocol’ün faydaları, onu günümüzün dijital ekonomisinde kullanım için ideal kılar. Protokol, kullanıcıların geleneksel hisse senetlerinden gayrimenkullere kadar her şeyi ve her şeyi tokenize etmelerini sağlar. Buna karşılık, bu varlıklar küresel olarak erişilebilir, şeffaf ve kitleler için uygun fiyatlı hale gelir. Ek olarak, ağ, platformun ileriye doğru kârlı kalmasını sağlamaya yardımcı olmak için kendinden kaynaklı bir ödeme gücü özelliği sunar.

Blok Zinciri Entegrasyonu

Mirror Protocol’ün en büyük faydalarından biri, blockchain’in benimsenmesine yardımcı olmasıdır. Ağın benzersiz teknik yapısı, blok zinciri entegrasyonunu sınırlayan finansal ve teknik engelleri azaltır. Mirror, kullanıcılara küresel olarak erişilebilir, sonsuz bölünebilir ve uygun maliyetli dijital varlıklar oluşturma yeteneği sağlar.

Güvenli

Mirror Protocol, hem Terra hem de Ethereum blok zincirlerinde çalışmak üzere tasarlanmış açık kaynaklı bir projedir. Ağ topluluk tarafından incelendi ve CyberUnit tarafından siber denetimler yapıldı. Ayrıca, ağ düzenli olarak, kullanıcıların herhangi bir potansiyel zayıflığı keşfetmek için ücretsiz kripto kazanabilecekleri açık hata ödüllerine ev sahipliği yapıyor.

Mirror Protocol (MIR) Nasıl Çalışır?

Mirror Protocol, Sentetik üretebilir ve neredeyse tüm varlıkları belirtebilir. Geliştiriciler, ağı Terra blok zincirinde kurmayı seçiyor. Terra, istikrarlı ödemeleri ve açık finansal altyapıları destekleyen dördüncü nesil bir blok zinciridir. Özellikle, Mirror Protocol, sabit para birimi TerraUSD’yi birincil teminat varlıklarından biri olarak kullanır. TerraUSD, çeşitli fiat para birimlerine sabitlenmiş bir senyoraj tarzı stablecoin sepeti tarafından destekleniyor.

Mirror Protocol ekosisteminde iki tür katılımcı vardır – Minters ve Traders. Minters, varlıkları basan düğümlerdir. Kullanıcılar, her işlem ücretinden küçük bir yüzde alan bir ücret yapısı aracılığıyla varlıkları basmaya teşvik edilir. Tüccarlar denklemin ikinci kısmıdır. Tüccarlar, Mirror tarafından desteklenen merkezi olmayan borsalarda mAssets alıp satan kullanıcılardır.

Mirror Web Uygulaması

Mirror Web App, kullanıcıların Synthetics’i nasıl alıp sattığıdır. Arayüz süreci basitleştirir ve blok zincirinde benzersiz dijital varlıklar oluşturmak için daha önce teknik deneyim gerekmemesini sağlar. Bu arayüz aynı zamanda ağın topluluk yönetiminde de rol oynar.

Mirror Protocol (MIR) mAsset

Mirror Protocol blok zincirindeki sentetiklere mAssets denir. Sentetikler doğrudan ağ cüzdanınızdan oluşturulabilir, saklanabilir ve takas edilebilir. Özellikle, piyasaya sürülmeden önce sentetiklerinizi teminatlandırmanız gerekecek.

Binance indirim ile hesap aç

Teminat Değeri Ne Kadardır?

Sentetikinizin değerini belirlemek teminatlandırma süreci için çok önemli olduğundan, sistemin bu bölümünde gezinmeyi kolaylaştırmak için büyük özen gösterilmiştir. Özellikle, Mirror Protokolünde teminatınızın değeri, merkezi olmayan fiyat kehanetleri tarafından belirlenir.

Bant Protocol Oracles

Bu strateji, merkezi olmayan bir oracle ağına erişim sağlamak için Bant Protokolüne dayanır. Firmanın düşük gecikmeli kehanetleri her 15 saniyede bir güncellenir. Bunlar, birden fazla premium veri sağlayıcısı aracılığıyla sürekli olarak güncellenir ve kötü niyetli davranan veya sorumluluklarını yerine getirmeyen tüm oracle’lar ağdan hemen kaldırılır. Bu strateji, kolayca manipüle edilebilen tek fiyatlı beslemelere olan bağımlılığı ortadan kaldırarak, oracle’ların saldırı yüzeyini azaltmaya yardımcı olur. Etkileyici bir şekilde, Band Protocol şu anda Mirror’daki kilitli varlıklarda 66 milyon UST’yi denetlemektedir.

TerrSwap

Mirror Protocol kullanıcıları, Terraswap borsasında mAsset ticareti yapabilir. Bu sistem, kullanıcıların sentetiklerini doğrudan cüzdanlarından değiştirmelerine olanak tanır. Takip ettiğiniz belirteçlerin tüm ilgili ayrıntılarını görebilirsiniz. Özellikle sistem, gelişmiş teknik özellikleri sayesinde işlemleri saniyeler içinde tamamlayabilmektedir.

Mirror Protocol Tarihi (MIR)

Mirror Protocol 2020’de piyasaya sürüldü. Projenin amacı, herkesin Terra’nın blok zincirini kullanarak geleneksel finansal varlıklara ve araçlara erişmesine ve bunlara maruz kalmasına izin vermekti. Platform başlangıçta yalnızca Terra kullanıcıları için tasarlandı. Ancak geliştiriciler, hizmetlerini Ethereum ekosistemine genişletmeye karar verdi. Bu manevra, ağa daha derin likidite ve daha iyi pazar penetrasyonu sağladı.

Mirror Protocol – En İyisinde Blockchain Yaratıcılığı

Mirror Protocol’ün arkasındaki geliştiricilere vermelisiniz. Bu konsept, blockchain teknolojisinin avantajlarını muhteşem bir şekilde sergilemektedir. Platformun eşsiz şeffaflığı ve neredeyse sonsuz tokenleştirme yetenekleri, onu dijital ekonomi için ideal hale getiriyor. Bu nedenlerle, Mirror Protocol, ileriye doğru mükemmel bir potansiyel göstermeye devam eden pazarda öncü bir güç olmaya devam ediyor.

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum ekle

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,878.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,032.97
tether
Tether (USDT) $ 1.00
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
binance-coin
BNB (BNB) $ 301.89
xrp
XRP (XRP) $ 0.428094
cardano
Cardano (ADA) $ 0.556745
solana
Solana (SOL) $ 54.26
binance-usd
Binance USD (BUSD) $ 1.00
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.089409
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.39
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 33.21
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,856.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,002.30
tron
TRON (TRX) $ 0.071646
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
dai
Dai (DAI) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.98
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.195801
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.699386
leo-token
LEO Token (LEO) $ 4.96
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.39
ftx-token
FTX Token (FTT) $ 31.23
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 200.96
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.49
stellar
Stellar (XLM) $ 0.13831
okb
OKB (OKB) $ 12.51
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.47218
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 10.90
monero
Monero (XMR) $ 170.87
flow
Flow (FLOW) $ 2.89
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 21.02
apecoin
ApeCoin (APE) $ 8.51
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.23
elrond-erd-2
Elrond (EGLD) $ 98.47
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.104308
vechain
VeChain (VET) $ 0.031691
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.14
theta-fuel
Theta Fuel (TFUEL) $ 0.068249
magic-internet-money
Magic Internet Money (MIM) $ 0.995325
decentraland
Decentraland (MANA) $ 1.16
filecoin
Filecoin (FIL) $ 8.29
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 21.60
compound-ether
cETH (CETH) $ 40.77
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 1.33
chain-2
Chain (XCN) $ 0.098708
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.80
defichain
DeFiChain (DFI) $ 3.01
frax
Frax (FRAX) $ 1.00
kucoin-shares
KuCoin Token (KCS) $ 15.11