Flamingo (FLM) Nedir? Nasıl Alınır? Analiz ve Yorum

Spread the love

DeFi giderek daha fazla vazgeçilmez bir fikir haline geldikçe, blok zincir platformları dalgadan yararlanmak için acele ediyor. DeFi, kullanıcılar için sonsuz fırsatlar sunar: stake etme, anında borçlanma, dolandırıcılığa dayanıklı işlemler ve daha pek çok konuda kazançlı kazançlar. Blockchain platformları artık yalnızca kullanıcılara daha fazla değer sağlamak için değil, aynı zamanda alakalı kalmak için DeFi’yi içeriyor. Çin’de kurulan blockchain platformu Neo, DeFi’yi tekliflerine entegre eden en yenilerden biri. Neo’nun DeFi platformu Flamingo olarak biliniyor ve bu yıl Eylül ayında uzaya adım attı. Bu makale, platform hakkında bilmeniz gereken her şeye odaklanacaktır.

Flamingo Nedir?

Flamingo (flamingo.finance), Neo blok zincirinin üzerine inşa edilmiş merkezi olmayan bir finans protokolüdür. Platform, kullanıcıların tüccarlar, pay sahipleri, borç alanlar ve likidite sağlayıcıları olarak yer alabilecekleri kapsamlı bir DeFi mimarisi sunmak için çeşitli modülleri entegre ediyor. Flamingo, Neo DeFi ekosisteminin bir direğidir ve alan için aşağıdakiler gibi yenilikçi çözümlerle birlikte gelir:

  1. Sürtünme ve zincirler arası birlikte çalışabilirlik eksikliği: Flamingo, zincirler arası varlık transferini desteklemek için Poly Network tarafından desteklenecek ve tek pazar sınırlamalarının geçmişte kalması sağlanacak
  2. Parçalanmış sermaye kaynakları ve aşırı teminatlandırma nedeniyle sınırlı verimlilik: Flamingo, sermayenin maksimum düzeyde kullanılmasını sağlayacak otomatik piyasa yapıcı (AMM) protokolünü ve teminat varlık havuzunu entegre edecek
  1. Kısa topluluk katılım süreleri: Flamingo, topluluğa katılımları için onları ödüllendirmek için FLM jetonlarıyla kullanıcıları teşvik edecek

Proje Özellikleri

Flamingo platformuna şu üç temel unsur rehberlik edecek;

  1. Birlikte Çalışabilirlik

Flamingo, çoğu DeFi platformunda bulunmayan bir faktör olan birlikte çalışabilirliği yoğun bir şekilde içerecek. Neo’nun sahip olduğu birlikte çalışabilirlik protokolü Poly Network aracılığıyla Flamingo, Ethereum, Ontology ve Cosmos-SDK gibi çeşitli blok zinciri ağlarıyla toplanacak. Flamingo kullanıcıları, daha geniş bir DeFi ekosisteminde daha fazla varlığa erişmek için bu birlikte çalışabilirlikten yararlanabilir.

  1. Sermaye Verimliliği

Flamingo, Swap özelliğinin likidite havuzunu Vault’un teminat havuzuyla entegre etmek için tasarlanmıştır. Mevcut AMM merkezi olmayan borsalarda, sermaye verimliliği genellikle Likidite Sağlayıcı (LP) belirteçleri tarafından tutulur ve bu da bazı AMM’lerin temelin çok altında sağlanmasına neden olur.

Flamingo, likidite sağlayıcılarının aynı anda Flamingo USD (FUSD) basarken Vault’ta LP jetonları hissesine izin vererek sermaye verimliliğini en üst düzeye çıkaracak.

  1. Fuar Lansmanı

Flamingo, FLM jetonlarını mayın öncesi lansman veya bir kısmı takım için ayrılmadan mümkün olduğunca şeffaf bir şekilde dağıtacaktır. Topluluk, uzun vadeli dağıtım formülüne oylama yoluyla karar verecek.

Flamingo: Bileşenler

Flamingo, aşağıdakiler gibi birkaç temel özellikle tanımlanır;

1. Wrapper

Bu, Bitcoin, Ethereum, Neo, Ontology ve Cosmos-SDK gibi blok zincirler için çok zincirli bir varlık ağ geçididir. BTC, ETH, NEO, USDT ve ONT gibi belirteçleri sarabilirsiniz ve bunun üzerine NEP-5 belirteçleri (nETH, nNEO, nUSDT, nONT vb.) olur. .

2. Swap

Swap, Flamingo’nun otomatikleştirilmiş piyasa yapıcısıdır ve sarılmış varlıklar, FLM ve NEP-5 jetonları yapar. Swap, Constant Product Market Maker (CPMM) modelini benimseyerek Uniswap’a çok benzer şekilde çalışır. Swap’ta kullanıcılar, yalnızca jeton yatırarak jeton alışverişi yapabilir veya seçtikleri bir kalite havuzuna likidite sağlayabilir.

3. Kasa

Bu, Flamingo ekibi tarafından bir varlık yöneticisi. Apps Kasası’nda kullanıcılar NEP-5 varlıklarında pay sahibi olabilir ve FLM token ödülleri alabilir.

4. FUSD

Bu, kullanıcılar tarafından basılabilen sentetik bir sabit paradır. FUSD, ABD dolarının fiyatına sabitlendi. Kullanıcılara, basılan FUSD miktarıyla orantılı olarak FLM sunulacaktır.

5. Perp

Bu, AMM tabanlı bir sözleşme değişimidir. Tıpkı Swap’ta olduğu gibi, tüccarlar CPMM modelini kullanarak, bu sefer ortalama on kat olmak üzere kalıcı sözleşmeler takas edebilirler. Stake yapanların, ödül olarak FLM alacakları FUSD yatırmaları gerekir.

6. DAO

DAO, Flamingo platformunda yönetim için bir protokoldür. Flamingo ekibi, karar almanın topluluk tarafından üstlenilmesini amaçlamaktadır. Kabine üyeleri, Flamingo İyileştirme Önerileri ve Flamingo Yapılandırma Değişikliği Önerilerini kullanarak platforma katkıda bulunabilir. DAO’da FLM jeton sahipleri, jetonları artırma/azaltma, yazılım yükseltmeleri, parametre yapılandırmaları vb. gibi kritik kararlar için oy kullanabilir. Yönetişime katkıda bulunan seçmenlere FLM jetonları verilir.

Flamingo Nedir?

Flamingo, likidite madenciliği olarak bilinen DeFi’deki yeni trend için Flamingo’nun özel platformudur. Flamincome, Yearn.Finance (YFI) ile hemen hemen aynı hizmetleri sunar. Araçta hem optimize edici hem de normalleştirici bulunur. Optimize edici, orijinal varlıkları (USD, USDC, DAI, ETH, wBTC, wETH, vb.) ilgi odaklı varlıklara (fUSDT, fUSDC, fDAI, fwETH, fwBTC, vb.) dönüştürerek verimi artırır.

Normalleştirici, faiz getiren varlıkları orijinal varlıklara dönüştürür. fUSDT, fUSDC, fDAI, fwETH, fwBTC vb. gibi faiz getiren varlıklar, sentetik varlıklara (nUSDT, nUSDC, nDAI, nwETH, nwBTC, vb.) dönüştürülür. Bu dönüştürme, dayanak varlığa 1:1 sabit oran üzerinden gerçekleşir. Sentetik varlıklar, daha fazla verim çiftçiliği için diğer DeFi platformlarında kullanılabilir.

Flamingo Denetleniyor mu?

Evet, Flamingo platformu denetlenir. Birkaç bağımsız denetim ekibi, platformun çeşitli yığınlarını denetlemiştir;

  • Flamincome’da Normalleştirici sözleşmeleri: PeckShield ve Red4Sec
  • Flamingo sözleşmeleri: PeckShield
  • Çoklu Ağ: Certik
  • Poly Network Neo sözleşmeleri: PeckShield

Flamingo Platformu ile Etkileşime Girmenin Riskleri Nelerdir?

Flamingo kapsamlı bir şekilde denetlenirken, hatalar/hatalar oluşması kaçınılmazdır. Vault’un stake sürecinde doğal bir risk olmamasına rağmen, Swap modülünü kullanmak sizi kalıcı kayıp (IL) için ayarlayabilir.

Bununla birlikte, Neo’nun kurucusu Da Hongfei’nin belirttiği gibi, bu risk genellikle fazla tahmin edilir: “Yalnızca Swap’a likidite sağlayarak IL’ye katlanabilirsiniz. Sonuçta, IL birçok insanın düşündüğü kadar korkunç değil. A/B ticaret çiftine likidite sağlamak için, belirli bir süre sonra A’nın fiyatı B’ye göre %50 düşerse. Kalıcı kaybın ne kadar olacağını tahmin ediyorsunuz? Cevap %5,72’dir. Bu, A/B’yi cüzdanınızda tutmaya kıyasla likidite sağlayarak yalnızca %5,72 kaybedeceğiniz anlamına gelir. Bu, çoğu insanın sezgisi kadar kötü değil.”

Binance komisyon indirimi

Flamingo Platformunun Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Flamingo ağı NEP-5 uyumludur. NEP-5, Neo’nun token uyumluluğu standardıdır; bu, Flamingo’nun temeldeki Neo blok zinciri tarafından güvence altına alındığı anlamına gelir. Neo’nun kendisi, SHA-256 (Bitcoin’i güvence altına alan karma algoritma) ve RIPEMD-160 karma işlevi ile güvence altına alınmıştır.

Flamingo’nun Geleceği

Flamingo, Neo ekosisteminde DeFi’nin hızlandırılması için bir basamak olmak istiyor. Neo ekibi Flamingo’da durmayı planlamıyor ancak kredi, sigorta ve varlık yönetimi ürünleri gibi diğer ürünleri piyasaya sürmeyi planlıyor. Ekip şimdilik daha fazla varlık türü sunmanın, hangi oracle uygulamasının entegre edileceğine karar vermenin ve yönetişim mekanizmasının gelecekte nasıl çalışacağını incelemenin yollarını araştırıyor. Flamingo ekibi, topluluktan gelen girdileri teşvik eder. Kullanıcılar, platformun nasıl optimize edileceğine ve daha sağlam bir protokol oluşturulmasına ilişkin teklifler sunabilir.

FLM Satın Alma ve Saklama

FLM jetonu, Binance, OKEx, MXC, HotBit, Binance, BitZ, LBank, Hubi, Switcheo Network, VCC Exchange gibi borsalarda USDT, BTC, BNB, USDT, BUSD, NEO ve PERP piyasa çifti olarak listelenir. ve FTX. FLM jetonları NeoLine (Chrome Uzantısı), O3 masaüstü cüzdanı (Ledger’ı destekler), MetaMask Chrome Uzantısı, Cyano Chrome Uzantısı ve ONTO mobil cüzdanında saklanabilir.

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U
Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Yorum ekle

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,878.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,032.97
tether
Tether (USDT) $ 1.00
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
binance-coin
BNB (BNB) $ 301.89
xrp
XRP (XRP) $ 0.428094
cardano
Cardano (ADA) $ 0.556745
solana
Solana (SOL) $ 54.26
binance-usd
Binance USD (BUSD) $ 1.00
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.089409
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.39
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 33.21
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,856.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,002.30
tron
TRON (TRX) $ 0.071646
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
dai
Dai (DAI) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.98
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.195801
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.699386
leo-token
LEO Token (LEO) $ 4.96
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.39
ftx-token
FTX Token (FTT) $ 31.23
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 200.96
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.49
stellar
Stellar (XLM) $ 0.13831
okb
OKB (OKB) $ 12.51
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.47218
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 10.90
monero
Monero (XMR) $ 170.87
flow
Flow (FLOW) $ 2.89
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 21.02
apecoin
ApeCoin (APE) $ 8.51
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.23
elrond-erd-2
Elrond (EGLD) $ 98.47
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.104308
vechain
VeChain (VET) $ 0.031691
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.14
theta-fuel
Theta Fuel (TFUEL) $ 0.068249
magic-internet-money
Magic Internet Money (MIM) $ 0.995325
decentraland
Decentraland (MANA) $ 1.16
filecoin
Filecoin (FIL) $ 8.29
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 21.60
compound-ether
cETH (CETH) $ 40.77
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 1.33
chain-2
Chain (XCN) $ 0.098708
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.80
defichain
DeFiChain (DFI) $ 3.01
frax
Frax (FRAX) $ 1.00
kucoin-shares
KuCoin Token (KCS) $ 15.11