Ankr Coin nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz

Spread the love

Ankr Coin nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz Dünya çapındaki işletmeler, maliyetleri azaltmak, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve…

Spread the love

Ankr Coin nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz

Dünya çapındaki işletmeler, maliyetleri azaltmak, verimliliği en üst düzeye çıkarmak ve dağıtımı artırmak için bulut bilişimi kullanıyor. Amazon‘un AWS, Microsoft Azure, IBM Cloud ve diğerleri gibi bulut hizmeti sağlayıcıları (CSP’ler) yıllardır dünya çapındaki şirketlere çevrimiçi depolama hizmetleri sağlıyor. Ancak bu büyük şirketler sektöre hakim olsa bile, veri merkezlerinin potansiyeli büyük ölçüde yeterince kullanılmamaktadır. Dünyanın her yerinde, daha ucuz ve daha verimli bulut bilişim hizmetleri sağlamak için kullanılabilecek çok fazla atıl bilgi işlem gücü var. Ankr Coin nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz

Ankr Coin nedir Nasıl alınır Yorum ve Analiz
Ankr Coin nedir Nasıl alınır Yorum ve Analiz
Ankr Coin nedir Nasıl alınır Yorum ve Analiz

Buraya tıklayarak Binance üzerinde %20 Komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Kripto Para TR ile Altcoin satın almanın keyfini yaşayın.

ANKR Coin arzı ne kadar?

Dolaşan Arz

8.16B ANKR
82%

Maks Arz

10,000,000,000

Toplam Arz

10,000,000,000

Ankr Nedir?

Ankr, blok zincirinin gücüyle desteklenen bir bulut bilişim platformudur. Blockchain ile artan hızlar, şeffaflık ve daha fazla kapsayıcılık geliyor. Ankr ekibi, boşta kalan bilgi işlem gücünün boşa gitmesine gerek olmadığına ve aslında CSP’lere olan ihtiyacı tamamen değiştirebileceğine inanıyor.

Bunu göz önünde bulundurarak, her yerden insanların başkalarının boşta kalan bilgi işlem gücünü kullanabilecekleri bir sistem oluşturmak istiyorlar. Ve sadece boşta olan bilgi işlem kaynaklarını yeniden tasarlamaya odaklanmıyor: Ankr, Nesnelerin İnterneti’ni (IoT) ve diğer gelişmekte olan ekonomileri güçlendirmek için bir altyapı sağlamak ve ötesine geçmek istiyor.

İster cep telefonu, ister şirket içi veri merkezi, özel bulut vb. kullanıyor olsunlar, boşta bilgi işlem gücü tedarikçileri bundan para kazanabilecekler. Ankr, şirketlerin insanlardan yararlanabilecekleri bir üretim ortamı oluşturmalarına yardımcı olmak istiyor. Ankr, şu ana kadar tüm dünyada 8.000’den fazla düğüme sahip.

Ankr, kaynak sağlayıcıları, son kullanıcıları, uygulama geliştiricileri ve daha fazlasını içeren bir sektördeki her tür oyuncuyu destekleyen merkezi olmayan bir bulut bilişim platformudur. Ankr ekibi, bulut bilişimin geleceğin en iyi yolu olduğuna ve Google, Microsoft, Alibaba Cloud ve Amazon AWS gibi teknoloji devlerinin tekelinde olmak yerine herkes için bundan kaçınılması gerektiğine inanıyor.

Ankr, geliştiricilere 100’den fazla blok zinciri düğümü dağıtma yeteneği verecek. Buradaki fikir, veri sahiplerinin atıl bulut kaynaklarından para kazandığı ve geliştiricilerin bunları çeşitli hizmetleri daha etkin bir şekilde çalıştırmak için kullanabileceği pragmatik bir iş modeli sunmaktır. Ankr’ın öne çıkan özelliklerinden bazıları şunlardır;

 • Tek tıklamayla düğüm dağıtımı
 • Gerçekten merkezi olmayan altyapı
 • Bulutta yerel teknolojiye ve Kubernetes’e dayalı otomatik yönetim
 • Ankr: Mimarlık

Ankr blok zinciri dört temel katman üzerinde çalışır;

1. Çekirdek Katmanı

Çekirdek katman, ağın tam düğümlerini destekler. Hizmet Düzeyi Kanıtı ve Stake Bizans Hata Toleransı (SLSBFT) fikir birliği mekanizmasını kullanır. SLSBFT, bant genişliği, hesaplama ve dağıtılmış depolamanın en yüksek kalite standartlarını korumasını sağlar.

Bu katmanda, blok üreticileri fikir birliğine varana kadar bloklar üretilir. Kullanıcılar bu katmanla iki yoldan biriyle etkileşime girer: doğrulayıcı düğümler veya normal düğümler olarak. Doğrulayıcı düğümler, ağın DCCN’si (Dağıtılmış Bulut Bilgi İşlem Ağı) tarafından onaylanırken, normal düğümler herkese açıktır.

2. Röle Katmanı

Bu katman, hızlı ağ yönlendirmesini destekler. Röle katmanındaki tüm düğümler, tam düğümleri destekler, ancak bu tam düğümler blok üretmez veya fikir birliğine katılmaz. Kullanıcılar, bu katmanın üzerine daha verimli ağlar ekleme seçeneğine sahiptir. Ayrıca Proof of Network Contribution (PNC) için ANKR jeton ödülleri kazanmaya devam ediyorlar. Ödüllerin miktarı, bir düğümün aktarılan paket numarasına, ağ bant genişliği kararlılığına ve hizmet kalitesine bağlı olacaktır.

3. Erişim Katmanı

Bu katman, veri merkezi düğümlerini, madencilik düğümlerini ve uç bilgi işlem düğümlerini destekler. Tüm bunlar, yasadışı düğüm erişimini önleyerek ağın güvenliğine katkıda bulunur.

4. Mikro Düğüm Katmanı

Bu katman, cihaz düğümlerini ve işlem karmalarını destekler. Telefon tabanlı olanlar gibi daha küçük düğümler, mikro düğümler olarak adlandırılanlardır.

Ankr DCCN Sistemi

Ankr‘ın DCCN sistemi, çeşitli coğrafi konumlarda çeşitli bilgi işlem kaynaklarına dağıtılır. Kubernetes sistemi, bu kaynakları Ankr Hub aracılığıyla kümeler halinde düzenleyerek yönetir. Hub, görevlerin çalışan kümelere aktarılmasından ve gönderilmesinden sorumludur.

Ankr ekibi, merkezi bilgi işlem platformlarına benzer bir deneyim sunmak için DCCN‘yi kullanmak istiyor. Grafik Kullanıcı Arayüzü ve Komut Satırı Arayüzü aracılığıyla kullanıcılar, uygulamaları, hizmetleri ve hatta bunları desteklemek için altyapıyı dağıtabilir.

SLSBFT Uzlaşması

Ankr, Hizmet Düzeyi Kanıtı ve Stake Bizans Hata Toleransı (SLSBFT) fikir birliği mekanizmasını kullanır. İşlemleri şu üç aşamada doğrular;

Teklif etmek, önermek

Ön oy

Ön taahhüt

SLSBFT ve standart BFT, öncekilerin Blok Üretici ‘BP’ düğümlerini içermesi bakımından farklılık gösterir. BP düğümleri, ağa katkılarına ve paylarına göre seçilir. Bu, ademi merkeziyetçiliği ve adaleti teşvik eder, çünkü yalnızca büyük token sahipleri ağa katılabilir, ancak olumlu katkıda bulunan herhangi bir düğüm. Ağı saldırılara karşı korumak için doğrulayıcı düğümler rastgele bir şekilde seçilir.

Kaynak Zamanlayıcı

Ankr’daki bir Kaynak Zamanlayıcı, görevleri seçip düğümlere atar ve bunları istenen durumda çalıştırır. Zamanlayıcı, kullanılabilir kaynakları, kullanılabilirliğe ve aciliyet derecesine bağlı olarak düğümlere eşit olarak dağıtan Ağırlıklı Baskın Kaynak Adaleti Algoritmasını (WDRF) kullanacaktır.

Akıllı Sözleşmeler

Ankr ağı akıllı sözleşmeleri destekler. Akıllı sözleşme sistemi aşağıdaki özelliklere sahiptir;

C/C++, JavaScript, Rust, Python ve daha fazlasını içeren birden çok programlama dili desteği

 • WebAssembly 1.0 ile uyumlu bir sanal makine
 • Akıllı sözleşmeler yürütülürken, Ankr protokolü, bir hizmet veri yolu aracılığıyla sözleşmelerin uygulama programlama arabirim araçlarını çağırabilir.
 • Ankr, akıllı sözleşme talimatlarına göre işlem ücretlerini alıyor
 • Akıllı sözleşmelerin Ankr blok zinciri ile etkileşimi için destek
 • Akıllı sözleşmelerin zincir dışı sistemle etkileşimleri için destek

Ankr: Teşvik Mekanizması

Ankr, platformun sağlıklı gelişimini desteklemek ve kullanıcılara üst düzey hizmetler sunmak için bir teşvik mekanizması kullanır. Ödüller, aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli ölçütlere göre ölçülür:

 • ANKR staking için ödüller
 • ANKR hissesini kullanmanın ödülleri
 • Hizmet üretme ve sunma ödülleri
 • Düğüm itibarı için ödüller

ANKR Token

ANKR, Ankr platformunun yerel kripto para birimidir. Ağ kullanıcılarının ücret ödediği mekanizmadır. Kurumsal müşteriler, belirteç aracılığıyla barındırma ücretlerini ödeyebilir. Bu tür işletmeler kripto borsaları, bahis platformları, fon yönetimi şirketleri vb. olabilir. Bireyler ayrıca BOINC gibi kar amacı gütmeyen Bulut bilişim platformlarına bağış yapmak için ANKR tokenini kullanabilir. Son olarak, bulut hizmeti kullanıcıları, hizmet için ödeme yapmak için ANKR’yi kullanabilir.

ANKR Değeri

20 Ekim 2020’de ANKR tokeni 0,007870 dolardan işlem gördü ve 45.876.543 dolarlık piyasa değeri onu piyasada 156. sıraya yerleştirdi. Jeton, 24 saatlik 9.728.854 dolarlık bir hacme ve 5.829.566.044 dolaşım arzına ve toplam 10 milyar arza sahiptir. ANKR‘nin tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.018332 $ (10 Ağustos 2020) ve tüm zamanların en düşük seviyesi 0.000711 $ (13 Mart 2020) oldu.

ANKR Coin Nereden Alınır ve Depolanır?

ANKR’yi şu borsalardan birinde BTC, ETH, USDT, KRW, BNB, BTC, TWD, HT ile bir çift olarak listelenmiş bulacaksınız: Binance, Upbit, MXC, CoinDCX, Huobi Global, HotBit, BitMax, WazirX, CoinTiger , Gate.io, Coinone, BiKi, Sistemkoin, BitAsset, BinanceDEX, BurgerSwap ve ViteX.

Biraz ANKR aldığınızda, Trust Wallet, Atomic Wallet, MyEtherWallet, Trezor ve Ledger dahil olmak üzere çeşitli cüzdan seçeneklerinden herhangi birinde saklayabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYARAK ŞİMDİ BİNANCE ABONESİ OLABİLİRSİNİZ.

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: E68Q3TPC

Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Düzenleyen: Emre Ata

Ankr Coin nedir? Nasıl alınır? Yorum ve Analiz

#Ankr #Binance #Kriptopara

Yorum ekle

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 28,713.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,731.20
tether
Tether (USDT) $ 1.00
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 298.54
xrp
XRP (XRP) $ 0.383493
binance-usd
Binance USD (BUSD) $ 1.00
cardano
Cardano (ADA) $ 0.45168
solana
Solana (SOL) $ 40.74
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081552
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.04
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 28,690.00
tron
TRON (TRX) $ 0.079382
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 1,687.41
dai
Dai (DAI) $ 1.00
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 22.35
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.00001
leo-token
LEO Token (LEO) $ 4.98
litecoin
Litecoin (LTC) $ 61.70
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.16787
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.572105
ftx-token
FTX Token (FTT) $ 26.44
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.75
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 174.47
monero
Monero (XMR) $ 178.65
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 22.57
stellar
Stellar (XLM) $ 0.120351
chain-2
Chain (XCN) $ 0.17611
okb
OKB (OKB) $ 11.32
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.26
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 9.26
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.357582
flow
Flow (FLOW) $ 2.35
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.64
vechain
VeChain (VET) $ 0.028901
theta-fuel
Theta Fuel (TFUEL) $ 0.054361
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.086994
apecoin
ApeCoin (APE) $ 6.09
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.83
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 6.82
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 1.29
filecoin
Filecoin (FIL) $ 7.21
elrond-erd-2
Elrond (EGLD) $ 67.39
kucoin-shares
KuCoin Token (KCS) $ 15.25
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 18.02
frax
Frax (FRAX) $ 1.00
decentraland
Decentraland (MANA) $ 0.940328
compound-ether
cETH (CETH) $ 34.73
aave
Aave (AAVE) $ 91.85
true-usd
TrueUSD (TUSD) $ 1.00