Aave (LEND) Coin / Token Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz

Spread the love

Aave (LEND) Coin / Token Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz Blockchain ile devletin ve hükümetin kontrolü dışında olan finans kavramı…

Spread the love

Aave (LEND) Coin / Token Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz

Blockchain ile devletin ve hükümetin kontrolü dışında olan finans kavramı geldi. Kripto para birimleri son birkaç yılda öfke oldu. Ancak şimdi daha cesur ve daha taze bir fikir ortaya çıkıyor ve buna merkezi olmayan finans (DeFi) deniyor. DeFi, insanların güce sahip olduğu ve aramaları yapmak için geleneksel finans sistemlerine güvenmek zorunda olmadıkları fikridir. Aave, kullanıcıların teminat yatırmadan kripto ödünç almalarını sağlayan bir DeFi projesidir. Borç verenler ayrıca para yatırabilir ve parmağını bile kıpırdatmadan hemen faiz kazanmaya başlayabilir. Kendisini “para piyasalarının yaratılmasını sağlayan açık kaynaklı ve gözetimsiz bir protokol” olarak tanımlayan Aave, teminatsız krediler fikrini ortaya atarak DeFi’de etkili bir konum elde etti. Bununla, proje hakkında daha fazlasını öğrenelim! Aave (LEND) Coin Nedir? Nasıl alınır? Geleceği, yorum ve analiz.

Buraya tıklayarak Binance üzerinde %20 Komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Kripto Para TR ile Altcoin satın almanın keyfini yaşayın.

Aave Lend Coin arzı ne kadar?

Dolaşan Arz

13,675,986.20 AAVE
85%
Maks Arz

16,000,000
Toplam Arz

16,000,000

Aave Nedir?

2018’de piyasaya sürülen Londra merkezli Aave, merkezi olmayan ve eşler arası bir şekilde çok çeşitli kripto para birimlerini ödünç vermenizi ve ödünç almanızı sağlayan Ethereum blok zinciri üzerinde çalışan bir DeFi platformudur. Aave, adını Fince “hayalet” kelimesinden alır. Ekip, kullanıcıların ilgisini çeken sürekli gelişimi ve yaratıcı teknolojiyi yansıtmak için bu adı seçti.

Proje, teminatsız krediler ve “oran değiştirme” gibi DeFi alanına seçkin özellikler getiriyor. Aave, kullanıcıların bir yatırım portföyü oluşturabilecekleri çeşitli kripto pazarları oluşturmak için Aave Protokolünü kullanır.

Aave Nasıl Çalışır?

Aave ile dijital varlıklarınız üzerinde pasif faiz kazanabilirsiniz. Bir DeFi protokolü ile kripto para ödünç verebilir ve ödünç alabilirsiniz.

Borç verenler, jetonları likidite havuzlarına yatırabilir ve Aave faiz getiren jetonları veya aTokenları alabilir. Örneğin, USDC yatırabilir ve aUSDC alabilir veya DAI yatırabilir ve aDAI alabilirsiniz. a Jetonlar yatırıldığında basılır ve kullanıldığında yakılır. aTokens’ta kazanılan faiz, talep ve arz gibi piyasa koşullarına göre değişir. Mevduat küresel bir likidite piyasasında bulunduğundan, talep yüksek olduğunda faiz oranları yükselir.

Mevduat sahipleri varlıklarını istedikleri zaman çekebilirler. Tüm süreç, pozisyonunuzu aktif olarak yönetmek veya izlemek zorunda kalmadan otomatik olarak gerçekleşir. Aave ayrıca flash kredileri de kolaylaştırır . Desteklenen varlıkları ödünç almak için teminat yatırarak kredi alabilirsiniz. Ek olarak, orijinal depozitonuzun kilidini açmak için krediyi, oluşan borçlarla birlikte geri ödeyebilirsiniz.

Aave, borçluların ödünç alınan tutarı, toplam ödünç alınan tutarın %0,09’u kadar ek olarak geri ödemelerini gerektirir. Bu ücret, kredi verenler ve Aave’nin hızlı kredi API’sini entegre ederek hızlı krediyi kolaylaştıran platform arasında daha da bölünür. Ücretin bir kısmı da Aave jetonlarına dönüştürülür ve yakılır. Kredi, Ethereum üzerinde tek bir işlemde geri ödendiğinden, borçluların ödünç aldıkları tutarı geri ödememe riskini ortadan kaldırır.

Aave’nin Arka Planı

Aave başlangıçta Stani Kulechov tarafından 2017 yılında kurulan bir kripto kredi platformu olan ETHLend olarak biliniyordu. Şirket, 1 milyar LEND tokeni karşılığında yaklaşık 600.000 dolar değerinde Ether topladı.

ETHLend, mevcut kripto para birimi tüketicisine uygun olarak daha fazla platform özelliğini birleştirmek için 2018’de yeniden markalaştı.

Aave’nin Teklifleri

Aave, herhangi bir DeFi ödünç verme protokolü için oldukça etkileyici bir benzersiz teminat yelpazesi sunar.

1. Flaş Krediler

Hızlı krediler, Aave‘nin en büyük satış noktalarından biridir ve bunun nedeni, özellikle bunları kullanmak için herhangi bir teminat yatırmanıza gerek olmamasıdır. Hızlı krediler, ödemeleri tespit etmek için teminat kullanmak yerine, kredinin geri ödeme zamanlamasını kullanır. Flash krediler Aave tarafından icat edildi ve şu şekilde çalışıyorlar:

  • Aynı işlemde ödünç alınan ve geri ödenen
  • Teminata gerek yok
  • Ödünç alınan tutarı ve küçük bir faizi ödünç alın ve iade edin
  • Tüm bunların aynı anda olması gerekiyor, yoksa işlem onaylanmayacak
  • Flaş krediler aşağıdaki tür senaryolarda uygulanabilir:
  • Anapara tutarına sahip olmadan iki veya daha fazla borsadaki kripto fiyat farklılıklarından yararlanmak
  • Borç refinansmanı veya kredi pozisyonunun borcunu ödemek zorunda kalmadan teminatlı uzun pozisyonların takası

2. Esnek Fiyatlar

Sabit veya değişken faiz oranlarını kullanan çoğu borç verme platformunun aksine, Aave, borçluların “istikrarlı” ve “değişken” oranlar arasında geçiş yapmalarını sağlayan bir “oran değiştirme” işlevi uygular; bu, son derece değişken kripto pazarında çok kullanışlı bir özelliktir. Yüksek faiz oranları için, bir borçlu sabit oranı tercih edebilir, ancak muhtemelen bir düşüşe yol açabilecek değişken oranlar için değişken oranı seçebilirler.

Bu yeni ve heyecan verici seçenek sayesinde, Aave, Mayıs 2020’de piyasaya sürüldükten sonra istikrarlı oranlı krediler için özellikle güçlü bir büyümeye tanık oldu. Buradaki ‘durağan’ ifadesinin ‘sabit’ anlamına gelmediğini unutmayın. vahşi fiyat dalgalanmalarına karşı dayanıklıdır. Bu oran değiştirme yeteneği, kullanıcılara mümkün olan en iyi oranları seçmelerine izin vererek kredileri üzerinde daha fazla kontrol sağlar.

LEND Token Nedir?

Bir ERC20 standart belirteci olan LEND, Aave ekosisteminin yerel belirtecidir. LEND token sahipleri, Aave ekibi tarafından geliştirilen herhangi bir teklifte seslerini duyurma hakkına sahiptir. Bu tür teklifler arasında faiz oranları, yeni varlıkların eklenmesi, likit konfigürasyonlar vb.

LEND, enflasyonu önlemek ve zamanla değerini artırmak için de yakılır. Platform ücretlerinin %80’i bu amaçla düzenli olarak açık piyasada yakılır.

Gelecekte, Aave, Aave ağının kötü niyetli ödünç alanlara karşı korunmasına yardımcı olmak karşılığında, protokol yönetimine katılmanın yanı sıra takas ücreti talep edecek olan kullanıcıların stake etme yeteneğini artırmayı planlıyor.

Aave Hangi Varlıkları Destekler?

Aave şu anda Basic Attention Token (BAT), Synthetix USD (SUSD), Chainlink (LINK), Synthetix (SNX), Decentraland (MANA), Kyber Network (KNC), Ethereum (ETH) dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere çeşitli tokenleri desteklemektedir. ), Dai (DAI), Aave (LEND), TrueUSD (TUSD), Tether (USDT), Wrapped BTC (WBTC), 0x (ZRX), USD Coin (USDC), Maker (MKR) ve Augur (REP).

Aave’nin Arkasındaki Takım Kim?

Aave, başlangıçta ETHLend’i kuran CEO Stani Kulechov‘un beynidir. Jordan Lazaro Gustave COO ve Nolvia Serrano CMO’dur. Hem Gustave hem de Serrano, deneyimlerini ETHLend’den getiriyor. Sonuç olarak, ekip blok zinciri, fintech, Ethereum, akıllı sözleşmeler, borç verme, ödemeler, saklama hizmetleri ve oyun gibi eklektik becerilere sahip 22 üyeden oluşuyor.

Aave Değeri

30 Temmuz 2020 itibariyle Aave, 0,0324118 dolardan işlem görüyor ve 421,352,978 dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en büyük 30. kripto para birimi. Aave’nin 24 saatlik hacmi 64.663.115$ ve dolaşımdaki ve toplam arzı 1.299.999.942. Token’ın tüm zamanların en yüksek seviyesi 0.442615$ (07 Ocak 2018) ve tüm zamanların en düşük seviyesi 0.003353$ oldu. (06 Eylül 2019).

Aave Coin LEND Nereden Alınır ve Depolanır? Adım adım video anlatım:

Şimdi ,BURAYA TIKLAYARAK Binance abonesi olun ve Aave satın alın %20 komisyon indirimi avantajından faydalanın.

Aave (LEND) Coin Nedir Nasıl alınır Yorum ve analiz

Binance, MXC, Bilaxy, Bibox, Gate.io, Poloniex, Alterdice, Uniswap, dex.blue, Eterbase, Fatbtc ve Loopring dahil olmak üzere çeşitli borsalardan herhangi birinden Aave alabilirsiniz.

Bir ERC20 belirteci olarak LEND, Ethereum’u destekleyen herhangi bir cüzdanda saklanabilir. Bu seçeneklerden herhangi birinde yanlış gitmeyeceksiniz: Atomic Wallet, Trust Wallet ve tabii ki donanım cüzdanları (ve dolayısıyla ultra güvenli) Ledger ve Trezor.

Sürekli yeniden icadı göz önüne alındığında, Aave‘nin hayalet referansı uygundur. Teminatsız kredileri ve oran değiştirme özellikleri, finans dünyasında şimdiye kadar görülen radikal yeniliklerinden ikisidir. İşte DeFi‘nin amacı budur: gerçek değer sunmak için normları bozmak.

Düzenleyen: Emre Ata

Aave (LEND) Coin Nedir? Nasıl alınır? Yorum ve analiz

#AAve #Lend #Binance #Kriptopara

Yorum ekle

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,568.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,996.88
tether
Tether (USDT) $ 1.00
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
binance-coin
BNB (BNB) $ 297.24
xrp
XRP (XRP) $ 0.418183
cardano
Cardano (ADA) $ 0.538933
binance-usd
Binance USD (BUSD) $ 1.00
solana
Solana (SOL) $ 52.40
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.086861
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.11
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 32.00
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,499.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 1,966.51
tron
TRON (TRX) $ 0.069951
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
dai
Dai (DAI) $ 1.00
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.191961
litecoin
Litecoin (LTC) $ 68.97
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.679584
leo-token
LEO Token (LEO) $ 4.98
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.20
ftx-token
FTX Token (FTT) $ 30.80
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 198.13
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.25
stellar
Stellar (XLM) $ 0.135077
okb
OKB (OKB) $ 12.29
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.45584
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 10.62
monero
Monero (XMR) $ 164.70
flow
Flow (FLOW) $ 2.81
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 20.48
apecoin
ApeCoin (APE) $ 8.18
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.08
elrond-erd-2
Elrond (EGLD) $ 95.30
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.102439
vechain
VeChain (VET) $ 0.030908
theta-fuel
Theta Fuel (TFUEL) $ 0.06595
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.03
magic-internet-money
Magic Internet Money (MIM) $ 0.995397
chain-2
Chain (XCN) $ 0.105673
decentraland
Decentraland (MANA) $ 1.11
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 21.29
filecoin
Filecoin (FIL) $ 8.01
compound-ether
cETH (CETH) $ 40.16
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 1.27
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.75
defichain
DeFiChain (DFI) $ 2.96
frax
Frax (FRAX) $ 1.00
kucoin-shares
KuCoin Token (KCS) $ 14.93