EOS

EOS Coin Nedir? Nasıl Alınır?

Piyasada pek çok farklı blockchain platformu var, bunlardan biri EOS. Bu yazıda, EOS’un ne olduğunu ve bu projenin blockchain ağlarının blockchain alanında nasıl yönetildiği kavramında nasıl devrim yaratmaya çalıştığını açıklayacağız.
EOS, merkezi olmayan uygulamaları (Dapps) barındırmak için dağıtılmış defter teknolojisini kullanan bir platformdur EOS, aynı zamanda Steemit ve Bitshares’in de kurucu ortağı olan Dan Larimer’ın fikir babasıdır. Dan, blockchain platformunu geliştirmek için Cayman Adaları’nda bulunan özel bir firma olan block.one’dan yardım istedi. Hem BitShares hem de Steemit, piyasadaki popüler blok zinciri ağları haline geldi, ancak EOS, uzun bir süre boyunca en büyük 10 kripto para birimine ulaşabildi ve bunlar arasında kalabildi. Ağ, şirketlere, yatırımcılara ve bireylere EOS blok zincirinin üzerine dApp’leri yerleştirme imkanı sunarak bu konuma ulaşabildi.

EOS Nedir Nasıl Alınır

Buraya tıklayarak Binance üzerinde %20 Komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Kripto Para TR ile Altcoin satın almanın keyfini yaşayın.

EOS Coin Nedir? Nasıl Alınır? Video anlatım

Eos Coin arzı ne kadar?

Dolaşan Arz

985,682,828.69 EOS

Maks Arz

Sınırsız

Toplam Arz

1,050,906,534

EOS’un Başlangıcı

EOS ilk olarak Ethereum platformunda bir ERC-20 belirteci olarak piyasaya sürüldü. Ancak, hız kısıtlamaları nedeniyle platform ideal değildi. EOS daha sonra Haziran 2017’den Haziran 2018’e kadar bir yıllık ICO gerçekleştirdi ve 4 milyar dolardan fazla para topladı.

EOS blok zincirinin arkasındaki ekip, platformun saniyede bir milyon işlemi rahatça idare edebileceğini iddia ediyor. Bu hız, Ethereum’un saniyede 25 işlemine kıyasla süpersoniktir. EOS, özellikle diğer blok zinciri projeleriyle, diğerleri arasında Raiden ve Lightning Network ile rekabet etmeyi amaçlamaktadır. Yan zincirler olarak geliştirilen her iki platform. Amaç, ölçeklendirebilmek, merkezi olmayan kalabilmek ve bir blok zinciri ağını yönetmek için farklı bir yaklaşıma sahip olmaktır. Bitcoin (BTC) ve Ethereum ile karşılaştırıldığında EOS, bu iki ağdan daha merkezileştirilmiş olmasına rağmen işlemleri işleme biçiminde çok daha verimlidir.

EOS ve EOS.IO Arasındaki Fark

Genel EOS ekosistemi, onu diğer blok zinciri projelerinden ayırmak için birlikte çalışan, birbiriyle iç içe geçmiş iki bileşene sahiptir: EOS ve EOS.IO.
Örneğin, EOS.IO’yu bir bilgisayarın işletim sistemi olarak ve EOS’u üzerinde çalışan bir uygulama olarak düşünün. EOS.IO, üzerine inşa edilen her şeyin birbiriyle ve dış dünyayla nasıl etkileşim kuracağını tanımlar. Bu yaklaşım, EOS dApp’lerin yatay veya dikey olarak ölçeklenmesini sağlar. EOS’un yerel madeni parası EOS jetonu olarak adlandırılır. EOS.IO, performansı üzerinde olumsuz bir etki olmaksızın maksimum düzeyde çalışabilir. Bu, asenkron iletişim ve paralel yürütme kriterleri kullanılarak mümkündür. Ek olarak, bireysel işlemler ayrı ayrı çalıştırılır.

EOS Nasıl Çalışır?

Basitçe söylemek gerekirse, EOS, interneti tamamlayan bir mimaridir. Geliştiricilerin blok zinciri teknolojisinden yararlanırken merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyan bir yazılım görevi görür. EOS ağı, herhangi bir zamanda milyonlarca insanla etkileşim söz konusu olduğunda merkezi olmayan uygulamaların performans gereksinimlerini karşılamak üzere tasarlanmıştır.

DApps için kullanılan diğer platformların aksine, EOS’un herhangi bir ücret gereksinimi yoktur. Ayrıca yükseltilebilir ve işlemlerin saniyede milyonlara ölçeklenmesine izin veren düşük gecikmeyle birlikte gelir. EOS ağı, blok zincirini korumak için fikir birliği algoritması olarak Delegated Proof of Stake DPOS kullanır. Proof of Work (POW) veya Proof of Stake (POS) algoritmalarının aksine, yalnızca EOS.IO yazılımını kullanan bir blok zincirinde token tutanların blok üreticileri için oy kullanmasına izin verilir. Delegeler yalnızca diğer yapımcılara göre aldıkları oy sayısına bağlı olarak blok üretebilirler. Tek bir yetkili üretici, EOS blok zincirinde her 3 saniyede bir blok üretir. Ağ, üretilen her blok için blok üreticilerini işlem ücreti yerine jetonlarla ödüllendiriyor. EOS, karmaşık bulmacaları çözen madencilerin aksine blok zincirini güvence altına almak için insanlara ve oylamaya güvenir.

EOS Coin

Açık kaynaklı yazılımın dışında, ağa güç sağlayan bir EOS belirteci vardır. Token, Ethereum kullanılarak serbest bırakıldı. Yerel kripto para birimi, diğer kripto para birimleri ile kullanılabilir ve takas edilebilir.

Bununla birlikte, birincil amacı EOS ekosistemine güç sağlamaktır. EOS blok zinciri kullanarak merkezi olmayan uygulamalar geliştirmek isteyen herkes, ağdaki talepleri yönetmek için bir miktar EOS sahibi olmalıdır. Bir uygulamayı çalıştırabilmek için CPU, zaman ve RAM’in yanı sıra disk alanına da ihtiyaç vardır. Blok üreticileri, önce EOS jetonlarını kullanarak sunucu süresi satın alarak üçünün kapasitesini yayınlamalıdır. EOS ağı, geliştiricilerin uygulamalar oluşturabildikleri merkezi olmayan bir işletim sistemine benzer. Sunucu kaynakları üzerinde hak iddia eden EOS madeni parası tarafından desteklenmektedir. Geliştiricilerin EOS blok zincirine erişebilmek ve kullanabilmek için EOS coin’e ihtiyacı var.

EOS Nasıl Satın Alınır?

EOS blok zincirinde merkezi olmayan uygulamalar oluşturmak için gereken araçlara ve kaynaklara erişebilmek için EOS jetonlarını edinmenin birçok yolu vardır. En güvenlisi Türkiye için Binance borasıdır.

Bir EOS Cüzdanı Seçme

EOS jetonlarına sahip olmanın ilk adımı, satın alınan jetonları saklamak için kullanılabilecek işlevsel bir dijital cüzdana sahip olmayı gerektirir. Şu anda resmi EOS cüzdanı yok, bu da kişinin üçüncü taraf cüzdanlarına güvenmek zorunda olduğu anlamına geliyor.

EOS’un ERC-20 jetonunu kullandığı göz önüne alındığında, jetonlar herhangi bir ERC-20 Uyumlu Cüzdan’da saklanabilir.

En İyi EOS Dijital Cüzdanlar

Masaüstü Cüzdanları

Jaxx ve Exodus, EOS depolama için en çok aranan masaüstü cüzdandır. Her ikisinin de çoklu kripto para cüzdanı olması, Windows, Mac ve Linux’ta kullanılabilecekleri anlamına gelir. Jaxx, Android ve iOS destekli cihazlarda da kullanılabilir.

Exodus, kullanıcı dostu özelliklere sahip ücretsiz bir masaüstü cüzdanıdır. Bir kişinin EOS holdinglerinin değerini anında ve kolayca kontrol etmek için canlı sohbet özelliği ile birlikte gelir.

Öte yandan Jaxx, esnek ve kullanımı kolay olduğu için yeni başlayanlar için idealdir. İOS ve Android cihazlarla uyumludur ve yine de Chrome tarayıcı uzantısı üzerinden erişilebilir. Jaxx ayrıca cüzdanı kurtarmak için 12 kelimelik bir ana tohumla birlikte gelir. İki cüzdanı kullanmanın bir diğer önemli avantajı, sahip olabileceği ERC-20 tokenlerinin kolay ticaretine izin veren ShapeShift işlevselliği ile gelmeleri gerçeğiyle ilgilidir.

Web Cüzdanları

Web Cüzdanları, jetonların çevrimiçi yerine bir bilgisayarda güvenli bir şekilde depolanmasına izin verdikleri için en iyisidir. MyEtherWallet, kullanıcının özel anahtarlarını bir bilgisayarda saklayan açık kaynaklı bir EOS cüzdanıdır. MyEtherWallet, kullanıcıların bilgilerini tam olarak kontrol etmelerine izin verdiği için en iyiler arasındadır.

Mobil Cüzdanlar

EOS birikimlerine bir akıllı telefon aracılığıyla erişmek istendiğinde mobil cüzdanlar kullanışlı olur. Jaxx Cüzdan, iOS ve Android cihazları desteklediği için bu durumda mükemmel bir seçimdir.

Donanım Cüzdanları

Bu tür cüzdanlar, bir çeşit soğuk depolama sağlayarak jetonları güvence altına almak için bir donanım parçası kullanır. Trezor, sıfır Güven yaklaşımıyla çalışmasına izin veren birden çok güvenlik katmanına sahip olduğu için bu durumda mükemmel bir uyum sağlar.

Trezor, insanların varlıklarını yetkisiz kişilerden korumak için tasarlanmış dört basamaklı bir pin koduyla birlikte gelir. Ayrıca, cüzdanı kaybetmeniz veya Pin Kodunu unutmanız durumunda yararlı olan 24 kelimelik bir tohumla birlikte gelir. Kullanışlı olabilecek diğer güvenlik katmanları arasında Şifreli parola ve silme parolası bulunur.

EOS, Ethereum’u geçip piyasadaki 1 numaralı Dapp sağlayıcısı olacak mı? Bu cevaplaması zor bir soru. Her şeye rağmen, EOS sektör genelinde destek toplamaya devam ediyor. Şimdilik EOS, Dapps’ı kitlelere güvenli ve emniyetli bir şekilde getirme hedefine odaklanmış görünüyor.

EOS Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1

Binance 10%: YAVZY1FZ

Binance 15% : IB3V6EOK

Binance 20%: E68Q3TPC

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,044.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 1,791.83
tether
Tether (USDT) $ 1.00
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
bnb
BNB (BNB) $ 308.88
xrp
XRP (XRP) $ 0.38658
binance-usd
Binance USD (BUSD) $ 1.00
cardano
Cardano (ADA) $ 0.465329
solana
Solana (SOL) $ 44.25
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.081722
polkadot
Polkadot (DOT) $ 9.70
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,045.00
tron
TRON (TRX) $ 0.082017
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 1,752.40
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 25.33
dai
Dai (DAI) $ 1.00
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000011
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.04
litecoin
Litecoin (LTC) $ 63.23
terra-luna-2
Terra (LUNA) $ 6.54
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.172016
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.589411
ftx-token
FTX Token (FTT) $ 27.11
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 4.96
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 179.19
monero
Monero (XMR) $ 178.25
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 22.88
stellar
Stellar (XLM) $ 0.12301
chainlink
Chainlink (LINK) $ 6.51
okb
OKB (OKB) $ 11.57
chain-2
Chain (XCN) $ 0.175163
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 9.49
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.367481
flow
Flow (FLOW) $ 2.42
uniswap
Uniswap (UNI) $ 4.96
vechain
VeChain (VET) $ 0.029745
theta-fuel
Theta Fuel (TFUEL) $ 0.055953
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.089124
apecoin
ApeCoin (APE) $ 6.30
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.96
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 7.24
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 1.32
filecoin
Filecoin (FIL) $ 7.56
elrond-erd-2
Elrond (EGLD) $ 69.67
kucoin-shares
KuCoin Token (KCS) $ 15.30
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 18.53
decentraland
Decentraland (MANA) $ 0.957961
frax
Frax (FRAX) $ 1.00
compound-ether
cETH (CETH) $ 35.97
aave
Aave (AAVE) $ 95.66