İçerikler

Spread the love

En İyi Kripto Para Birimleri

Bitcoin

Bitcoin, Satoshi Nakamoto adını kullanan bilinmeyen bir kişi veya bir grup insan tarafından 2008 yılında icat edilen ve 2009 yılında uygulamasının açık kaynaklı yazılım olarak piyasaya sürülmesiyle başlayan bir kripto para birimidir.

Ethereum

 

Ethereum, Bitcoin’den sonra piyasa değeri açısından en büyük ikinci kripto para birimi platformudur. Akıllı sözleşme işlevine sahip, merkezi olmayan bir açık kaynaklı blok zinciridir.

Bancor

 

 

Bancor, kullanıcıların farklı sanal para belirteçlerini Coinbase gibi kripto para borsalarında takas etmek yerine doğrudan ve anında dönüştürmelerine olanak tanıyan bir blok zinciri protokolüdür.

Ripple

 

Ripple, ABD merkezli bir teknoloji şirketi olan Ripple Labs Inc. tarafından oluşturulan gerçek zamanlı brüt ödeme sistemi, döviz değişimi ve havale ağıdır.

sürülmesiyle başlayan bir kripto para birimidir.

Chainlink

 

Chainlink’in belirttiği amaç, mevcut bağlantı ve birlikte çalışabilirlik sorunlarını akıllı sözleşmelerle, blockchain “ara katman yazılımı” veya harici yazılımla bağlantı kurmak için tasarlanmış yazılımlar oluşturarak çözmektir.

 

Bitcoin Cash

 

Bitcoin Cash, Bitcoin’in çatalı olan bir kripto para birimidir. Bitcoin Cash, 2017’de oluşturulan bir yan ürün veya altcoin’dir.

Bitcoin SV

 

Bitcoin SV hakkında Bitcoin Satoshi Vision (SV), 2018’in sonlarında oluşturulan bir kripto para birimidir.

Litecoin

 

Litecoin, MIT / X11 lisansı altında yayınlanan eşler arası bir kripto para birimi ve açık kaynaklı yazılım projesidir.

 
 

Cardano

 

Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson geçtiğimiz günlerde sorunlu Ethereum Classic (ETC) topluluğuna yardım etmeyi teklif etti, ancak önemli bir koşulla geldi.

Tezos

 

Tezos, bir zincir içi yönetişim modeli aracılığıyla ağda minimum kesinti ile kendi kural kümesini değiştirebilen bir blok zinciri dağıtmak için bir teknolojidir.

 

Binance Coin

 

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır.

 
 

Crypto C Coin

 

Bireysel madeni para sahipliği kayıtlarının mevcut bir defterde saklandığı bir değişim aracı olarak çalışmak üzere tasarlanmış bir dijital varlık.

EOS

 

EOS.IO, yerel kripto para birimi EOS tarafından desteklenen bir blok zinciri protokolüdür. Akıllı sözleşme platformu, işlem ücretlerini ortadan kaldırdığını ve ayrıca saniyede milyonlarca işlem gerçekleştirdiğini iddia ediyor.

 

 

Stellar

 

Stellar, herhangi bir para birimi çifti arasında sınır ötesi işlemlere izin veren, dijital para biriminden fiat para transferine yönelik açık kaynaklı, merkezi olmayan bir protokoldür.

 
 
 

Monero

 

Monero, Nisan 2014’te oluşturulmuş, değiştirilebilirlik, gizlilik ve ademi merkeziyetçiliğe odaklanan açık kaynaklı bir kripto para birimidir.

TRON

 

TRON, TRX olarak bilinen sisteme özgü bir kripto para birimine dayalı, Blockchain tabanlı, merkezi olmayan bir işletim sistemidir.

 

 

 

 

Cosmos

 

Birlikte çalışabilir, ölçeklenebilir blok zinciri ağı. Geliştiriciler için tasarlandı.

 
 
 
 

USD Coin

 

USD Coin (USDC), ABD dolarına sabitlenmiş dijital bir sabit madeni paradır. Her USDC, yedekte tutulan bir dolar ile desteklenir.

 

VeChain

 

VeChain, Enterprise Adoption tarafından yönlendirilen dünyanın önde gelen blockchain uygulama platformu.

 

 

 

 

IOTA

 

IOTA, nesnelerin interneti için tasarlanmış açık kaynaklı bir dağıtılmış defter ve kripto para birimidir. İşlemleri defterinde saklamak için yönlendirilmiş çevrimsiz bir grafik kullanır.

 
 
 
 

Neo

 

NEO, 2014 yılında Da HongFei ve Erik Zhang tarafından kurulan açık kaynaklı bir blok zinciri merkezi olmayan uygulama platformudur. 2017’de Antshares’ten NEO’ya yeniden markalaşmasından bu yana.

 

Huobi Token

 

Çin’de kurulan şirketin şu anda Hong Kong, Kore, Japonya ve Amerika Birleşik Devletleri’nde ofisleri bulunmaktadır. Ağustos 2018’de halka açık bir Hong Kong şirketi oldu.

 
 

 

 

 

Dash

 

Dash, açık kaynaklı bir kripto para birimidir. Bitcoin protokolünden çatallanan bir altcoin. Aynı zamanda, kullanıcılarının bir alt kümesi tarafından yönetilen, merkezi olmayan bir özerk organizasyondur.

 
 
 
 

Tether

 

Tether, Tether Limited tarafından verilen jetonlarla tartışmalı bir kripto para birimidir. Daha önce her bir token’ın bir ABD doları tarafından desteklendiğini iddia ediyordu.

 

 

Ethereum Classic

 

Ethereum Classic, akıllı sözleşme işlevselliğine sahip açık kaynaklı, blok zinciri tabanlı dağıtılmış bir bilgi işlem platformudur.

 
 

 

 

 

Ontology

 

Ontoloji, varlığın felsefi çalışmasıdır. Daha geniş anlamda, varlıkla, özellikle oluş, varoluşla, gerçeklikle doğrudan ilgili kavramları ve varlığın temel kategorilerini ve bunların ilişkilerini inceler.

 
 
 

Compound

 

Coinbase Saklama. COMP & token’lar için güvenli saklama ve Bileşik yönetişimi için yerel destek.

 

 

BitTorrent Coin

 

Orijinal BitTorrent protokolünün bir uzantısı olarak tasarlanmış bir şifreleme belirteci. BTT kripto para birimi platformu, protokole daha çeşitli işlevler sağlamak için geliştirilmiştir.

 
 
 

 

 

 

Dogecoin

 

Dogecoin, logosu olarak “Doge” İnternet memesinden Shiba Inu köpeğinin benzerliğini içeren bir kripto para birimidir. 6 Aralık 2013 tarihinde “şaka para birimi” olarak tanıtıldı.

 
 
 

Elrond

 

Dağıtılmış uygulamalar, kurumsal kullanım durumları ve yeni internet ekonomisi için son derece ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli bir blok zinciri platformu.

 
 

 

 

Dai

 

Ethereum (ETH) üzerinde çalışan ve 1.00 USD değerinde bir değeri korumaya çalışan merkezi olmayan sabit bir madeni para. Merkezi sabit madeni paranın aksine, Dai bir banka hesabında ABD doları ile desteklenmez.

 
 
 

 

Zilliqa

 

Zilliqa, kurumlar ve uygulamalar için yüksek performans ve yüksek güvenlik sağlayan, ana ağında parçalama uygulayan ilk halka açık blok zinciridir.

 

 

 
 
 

Raven

 

Varlıkların bir taraftan diğerine verimli bir şekilde oluşturulması ve aktarılmasını idare etmek için tasarlanmış eşler arası bir blok zinciri. Bitcoin tabanlı açık kaynaklı bir projedir.

 
 
 

 

 

Holo

Blokların Dışında Düşün – ölçeklenebilir dağıtılmış bilgi işlem

 
 
 
  

Matic Network

 

Matic Network, PoS yan zincirleri ve uyarlanmış bir sürümle desteklenen güvenli, ölçeklenebilir ve anında işlemler sağlayan bir blok zinciri ölçeklenebilirlik platformudur.

 
 

 

Chiliz

 

Chiliz ($ CHZ), resmi Taraftar Tokenlarının yuvası olan Socios.com taraftar oylama platformunu besleyen resmi ve özel kripto para birimidir.

 

 

 
 
 

 

 
bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 30,365.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,076.78
tether
Tether (USDT) $ 1.00
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
binance-coin
BNB (BNB) $ 303.73
xrp
XRP (XRP) $ 0.435786
cardano
Cardano (ADA) $ 0.570587
solana
Solana (SOL) $ 56.52
binance-usd
Binance USD (BUSD) $ 1.00
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.88
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.090105
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 34.19
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 30,252.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,045.97
tron
TRON (TRX) $ 0.071939
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
dai
Dai (DAI) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 72.82
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.200779
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.714986
leo-token
LEO Token (LEO) $ 5.03
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.62
ftx-token
FTX Token (FTT) $ 31.76
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 204.71
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.65
stellar
Stellar (XLM) $ 0.140302
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 11.45
okb
OKB (OKB) $ 12.75
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.48556
monero
Monero (XMR) $ 174.69
flow
Flow (FLOW) $ 3.00
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 21.51
apecoin
ApeCoin (APE) $ 8.81
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.40
elrond-erd-2
Elrond (EGLD) $ 100.37
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.107468
vechain
VeChain (VET) $ 0.032371
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.51
theta-fuel
Theta Fuel (TFUEL) $ 0.070315
magic-internet-money
Magic Internet Money (MIM) $ 0.992527
decentraland
Decentraland (MANA) $ 1.19
filecoin
Filecoin (FIL) $ 8.49
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 21.43
compound-ether
cETH (CETH) $ 41.94
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 1.35
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.84
defichain
DeFiChain (DFI) $ 3.09
chain-2
Chain (XCN) $ 0.092488
frax
Frax (FRAX) $ 0.999159
kucoin-shares
KuCoin Token (KCS) $ 14.90