Dogecoin

Spread the love

Dogecoin (Doge) Nedir? Nasıl Alınır?

Dogecoin, Luckycoin’e dayalı bir kripto para birimidir (bu da Litecoin’e dayanır). Dogecoin başlangıçta Bitcoin, Litecoin ve diğer kripto para birimlerine daha ulaşılabilir bir alternatif olarak tasarlandı. Bu nedenle, Dogecoin’i paketten ayıran çığır açan herhangi bir özellik yoktur. Kripto para birimi, 2015’ten bu yana herhangi bir büyük güncelleme görmedi. Dogecoin’in gerçek değeri, etrafında oluşan güçlü ve canlı toplulukta yatmaktadır. Dogecoin’de Farklı Olan Nedir? Dogecoin’i diğer kripto para birimlerinden ayıran en önemli şey, deflasyonist bir kripto para birimi olmaktan çok enflasyonist bir para birimi olmasıdır.
Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimi, sabit bir madeni para kaynağı ile tasarlanmıştır. Bununla ilgili olası sorun, sınıra ulaşıldığında madencilerin sistemi sürdürmeye devam etmelerinin artık karlı olmayabilmesidir. Bu, madencileri teşvik etmek için kabul edilemeyecek kadar yüksek ücretlere veya ağ işlemlerini yürütmek için herhangi bir teşvik olmayacağından çok uzun işlem sürelerine yol açar.

Dogecoin Nedir Nasıl Alınır

Buraya tıklayarak Binance üzerinde %20 Komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Kripto Para TR ile Altcoin satın almanın keyfini yaşayın.

Dogecoin (Doge) Nedir? Nasıl Alınır? Video anlatım

Dogecoin arzı ne kadar?

Dolaşan Arz

132.67B DOGE
Maks Arz

Toplam Arz

132,670,764,300
 

Dogecoin Nasıl Çalışır?

Dogecoin’in hiç bitmeyen token arzının iyi tarafı, fiyatın nispeten sabit kalmasıdır. Olumsuz yanı, fiyatın genellikle çok düşük kalmasıdır. Çoğu insan kripto dünyasına yatırım olarak girer. Belirli tokenlere yeterince uzun süre takılırlarsa, kâr için satabileceklerini umuyorlar.

Dogecoin ile öyle değil. Token arzı yüksek ve fiyat düşük olduğundan, para birimlerini elinde tutmak isteyen yatırımcılar için cazip değil. Sonuç, oldukça likit, serbest akışlı, eşler arası bir dijital para birimidir.

Dogecoin Nasıl Yapılır?

Bir hükümet veya banka, kendi parasını fiziksel olarak basabilen merkezi bir kurumdur. Buna karşılık, Dogecoin gibi kripto para birimleri, yeni token üretmek için merkezi olmayan bir yaklaşım benimsiyor ve DOGE, topluluğu tarafından yaratılıyor.

Dogecoin’in Fiyatını Yönlendiren Nedir?

Dogecoin bir kripto para birimidir ve tüm kripto para birimleri gibi oldukça uçucudur ve büyük dalgalanmalara ve büyük düşüşlere eğilimlidir. Özellikle Dogecoin oldukça çalkantılı bir geçmiş yaşamıştır ve oldukça ani fiyat değişikliklerine eğilimlidir.

Medya İlgisi

Diğer kripto para birimleri gibi, DOGE için birincil fiyat faktörü medyanın ilgisidir. Mem tabanlı madeni para, 2018’in başlarında bir dizi medya kuruluşu Doge’nin 2.0 milyar doları aşan bir piyasa değerine ulaştığı hikayesini anlamaya başladıkça değerinde bir artış gördü.

Bu tür hikayeler, yeni tüccarların bir para birimine para akıtmasına yol açma eğilimindedir. Bununla birlikte, tüccarlar kar elde etmeye başladıkça, bu dalgalanmaları genellikle keskin çöküşler izler. Bu kazaları denemek ve tahmin etmek mümkün olabilir, ancak risklidir ve kazanmak yerine para kaybetmenize neden olabilir.

Güncellemeler Hakkında Söylentiler

Dogecoin 2015’ten bu yana büyük bir güncelleme görmedi, bu nedenle yeni özelliklerle ilgili herhangi bir söylenti, fiyatlarda bir artışa yol açabilir. Dogecoin’i bir ödeme yöntemi olarak kullanmayı planlayan yeni Dogecoin özelliklerini veya hizmetlerini tahmin etmek için gözünüzü Dogecoin Reddit hesabında tutmalısınız. Bu tür duyurular, bir kripto para biriminin değerinde bir artışa yol açma eğilimindedir.

Dogecoin’in Alt Dizini

Dogecoin ile özellikle aktif alt dizine göz atmaya değer. Tüm memler ve şakalar arasında, topluluk bazen bağış toplama gibi ciddi etkinlikler düzenlemeye çalışır.

Dogecoin kullanıcıları bir bağış toplama etkinliğini başarıyla tamamlarsa, medyanın ilgisini çekecek ve bu da DOGE için olumlu bir fiyat artışıyla sonuçlanacaktır.

Dogecoin için Fiyat Görünümü Nedir?

Kripto para standartlarına göre bile Dogecoin özellikle belirgin fiyat değişimleri yaşadı. Kripto para birimi piyasası hala gelişiyor ve kısa vadede, çok sayıda zirve ve dip noktası olan istikrarsız bir pazar beklemelisiniz. Orta ve uzun vadede Dogecoin, diğer birçok kripto para birimi gibi genel bir yükseliş eğiliminde. Daha fazla ana akım tüccar kripto para birimi alım satımına katıldıkça, fiyatların biraz sert dönemlerle genel olarak yükseldiğini görmeyi beklemelisiniz.

Dogecoin Nesi Bu Kadar Özel?

Hız ve maliyet – Hızlı işlemlere ve düşük işlem ücretlerine sahiptir – her ikisi de geniş çapta benimsenmesi için gereklidir.

Sınırsız arz – Başlangıçta madeni para 100 milyar jetonla sınırlandırılmıştı, ancak daha sonra sınırsız arz olarak değiştirildi. Bu, fiyatı nispeten sabit tutar.
Topluluk – Dogecoin’in kalbi, aktif topluluğudur. Reddit’teki 100.000’den fazla üye, arkadaş canlısı ve misafirperver bir grup olarak bilinir.

Hayırseverlik – Aynı topluluğun iyi amaçlar etrafında toplandığı bilinmektedir. Nakit sıkıntısı çeken Jamaikalı kızak takımının 2014 Olimpiyatları’na gönderilmesine yardımcı olmak için Dogecoin’de 25.000 $ ‘dan fazla para topladılar. Ayrıca Kenya’da temiz suya erişimi iyileştirmek için binlerce kişiyi toplamak için bir su yardım kuruluşuyla birlikte çalıştılar.

Doge Nasıl Üretilir?

Birçok kripto para birimi gibi, Dogecoin de çıkarılabilir (madencilik hakkında daha fazla bilgi için buraya bakın). İş kanıtı hash algoritması Scrypt (Litecoin tabanlı) kullanılarak oluşturulmuştur, bu nedenle Bitcoin madenciliğinden çok daha az hesaplama gücü gerektirir.

Madenciler, Dogecoin’i kendi başlarına veya bir madencilik havuzunun parçası olarak çıkarabilirler. Sınırsız bir Dogecoin jetonu arzı olduğundan, tek bir jetonun değeri diğer altcoinlere kıyasla çok düşüktür. Bu, madenciliğin çok karlı olmadığı, dolayısıyla çok fazla teşvik olmadığı anlamına gelir. Ancak düşük ödül Dogecoin meraklılarını caydırmıyor. Onlara göre bu asla bir yatırım olarak düşünülmemişti; dinamik bir para birimi olması gerekiyordu.

Dogecoin İle Ne Yapabilirsiniz?

Dogecoin’in önemli bir kullanımı, çevrimiçi bir bahşiş sistemidir. Birinin Dogecoin Reddit topluluğunda paylaştıklarını beğendiyseniz, onlara biraz Dogecoin atın. Topluluğa dostane itibarını veren şeyin bir parçasıdır.
Ayrıca, birkaç borsada diğer kripto para birimleri için de ticaret yapabilirsiniz, bu da para birimini, insanların borsadan diğerine atladığı olası olmayan bir araç haline getirmiştir.

Dogecoin Madenciliğine Başlamak İçin Neye İhtiyacınız Var?

Madenciliğe başlayıp ardından Doge yağdırmadan önce, bunu gerçekleştirmek için birkaç şeye ihtiyacınız olacak.

Donanım – Başlamak için herhangi bir Windows, Mac OS veya Linux sistemi yeterli olacaktır. Temel makineler denemek için harikadır ancak ölçeklendirme, GPU’lar ve ASIC’ler dahil olmak üzere daha ciddi donanımlar gerektirecektir.
Yazılım – İşletim sisteminize ve donanımınıza bağlı olarak yazılım değişebilir. İşte birkaç örnek.

  • CPU Madenciliği: Pooler tarafından cpuminer

  • GPU Madenciliği: EasyMiner, başlamak için iyi bir yerdir.

  • ASIC Mining: CGMiner ve açık kaynak MutliMiner

Dogecoin Cüzdan – Mayınlı Doge’nizi göndermek için bir yere ihtiyacınız olacak.
Bu noktada madenciliğe atlayabilirsiniz, ancak tek başına hareket etmenin ve tek başına Dogecoin madenciliğinin bir kar elde etmenin gerçekten zor olduğunu, özellikle de zamanınıza değer bir şey olduğunu unutmayın.
Madencilik Havuzları – Scrypt madenciliğini destekleyen bir havuza ihtiyacınız olacak, işte başlamanız için birkaç iyi havuz.

Prohashing: X11, Equihash, SHA-256 ve Scrypt madencilik havuzları.

Multipool: Litecoin ve Dogecoin’in birleştirilmiş madenciliğini destekler.

Alternatif Olarak, Bulutta Dogecoin Madenciliği

Dogecoin madenciliği yapmanın daha kolay bir yöntemi var ve bu da bulut madenciliği. Bu uygulamalı yaklaşım, bir madencilik operasyonuna az çok satın almanızı sağlar. Hiçbir şeye sahip değilsiniz, bunun yerine donanımı daha büyük bir veri merkezinden kiralıyorsunuz. Madenciliği sizin için çalıştırıyorlar ve kendi paylarını alıyorlar ve tipik olarak elektrik için sizden ücret alıyorlar.

Bulut madenciliği, donanıma bağlı kalmak istemeyen veya madenciliği yönetmekle ilgilenen herkes için güçlü bir seçenek olabilir. Ancak, çoğu sözleşme zaman kilitli olduğundan bulut madenciliği riskli olabilir. Yani, bir bulut madencisinden bir yıllık Dogecoin madencilik sözleşmesi alırsanız ve Doge fiyatı madencilik ve elektrik maliyetinin altına düşerse, eminim bunu anlayabilirsiniz, ancak yatırım getiriniz bir darbe alabilir.

Dogecoin Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1

Binance 10%: YAVZY1FZ

Binance 15% : IB3V6EOK

Binance 20%: E68Q3TPC

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,848.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,032.36
tether
Tether (USDT) $ 1.00
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
binance-coin
BNB (BNB) $ 301.93
xrp
XRP (XRP) $ 0.427553
cardano
Cardano (ADA) $ 0.556404
solana
Solana (SOL) $ 54.04
binance-usd
Binance USD (BUSD) $ 1.00
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.089104
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.38
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 33.26
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,856.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 1,999.75
tron
TRON (TRX) $ 0.071758
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
dai
Dai (DAI) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.77
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.195976
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.6975
leo-token
LEO Token (LEO) $ 4.98
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.40
ftx-token
FTX Token (FTT) $ 31.17
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 200.90
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.47
stellar
Stellar (XLM) $ 0.137791
okb
OKB (OKB) $ 12.50
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.472198
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 10.91
monero
Monero (XMR) $ 170.52
flow
Flow (FLOW) $ 2.89
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 21.01
apecoin
ApeCoin (APE) $ 8.50
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.22
elrond-erd-2
Elrond (EGLD) $ 98.56
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.104103
vechain
VeChain (VET) $ 0.031625
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.13
theta-fuel
Theta Fuel (TFUEL) $ 0.068255
magic-internet-money
Magic Internet Money (MIM) $ 0.99391
decentraland
Decentraland (MANA) $ 1.16
filecoin
Filecoin (FIL) $ 8.26
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 21.49
compound-ether
cETH (CETH) $ 40.87
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 1.33
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.80
defichain
DeFiChain (DFI) $ 3.01
frax
Frax (FRAX) $ 1.00
kucoin-shares
KuCoin Token (KCS) $ 15.09
chain-2
Chain (XCN) $ 0.091747