Dai

Spread the love

Dai Coin Nedir? Nasıl Alınır?

2017 yılında, blockchain tabanlı hizmetlerin popülerliğinin zirvesinde Maker platformu piyasaya sürüldü. Merkezi olmayan uygulamalar üzerinde çalışmak üzere tasarlanmıştır: bunların geliştirilmesi, depolanması ve kullanıcılara dağıtılması. Aynı zamanda, ekip iki tür madeni para başlattı – Maker ve DAI. İlk kripto para birimi daha çok standarttır ve kendi borsasını geliştirmek için kullanılır. İkinci para daha ilginçtir. DAI, kripto varlıklarının yüksek volatilite sorununu çözmesi gereken bir stabilcoin. Yapımcı uzmanları bunu 1: 1 oranında ABD dolarına (USD) bağladılar. Madeni para çıkarmak imkansızdır, DAI madeni paranın toplam arzı zaten belirlenmiştir, ancak bunlar platformun kendisinde özel bir şekilde elde edilebilir. Kripto para birimi fikri Tether’e çok benzer, ancak topluluktan DAI stabil coin’e daha fazla güvene neden olan temel farklılıkları var.

Dai nedir nasıl alınır

Buraya tıklayarak Binance üzerinde %20 Komisyon indirimi ile hesap açabilirsiniz

Binance %20 Komisyon indirimi kodunuz: JL3MPH7U

Binance vadeli işlemler için %10 Komisyon indirim kodunuz: 48162505

Kripto Para TR ile Altcoin satın almanın keyfini yaşayın.

Dai Coin Nedir? Nasıl Alınır? Video anlatım

Dai Coin arzı ne kadar?

Dolaşan Arz

9.64B DAI

Maks Arz

Toplam Arz

9,638,630,106

Maker (MKR) Nedir?

Maker (MKR), Ethereum blok zinciri üzerine inşa edilmiş, merkezi olmayan bir özerk organizasyondur (DAO). Ayrıca, bir kripto para birimi ve bir yönetim belirtecidir. İki jetondan sorumludur – Makercoin (MKR) ve Dai (DAI). Her ikisi de ERC-20 standardına göre Ethereum’da yayınlanıyor.

Maker (MKR), çeşitli para birimlerine, altınlara ve diğer enstrümanlara bağlanacak bir dizi istikrarlı, merkezi olmayan dijital varlık oluşturma misyonuyla hareket ediyor. Organizasyon, Ethereum odaklı ilk şirketlerden biridir ve Ethereum ortaya çıkmadan önce teknoloji üzerinde çalışmaktadır. Ekip, kripto alanında oldukça saygın ve Vitalik Buterin tarafından destekleniyor.

Maker sahipleri, Maker sisteminin risk yönetimi, iş mantığı, Dai kredilerinin ödenmesi veya borç oranının ayarlanmasından sorumludur. Her MKR sahibi, risk parametreleri, hedef oranlar, fiyat besleme hassasiyeti, küresel uzlaştırma kararları ve daha fazlası dahil olmak üzere platform ve DAI ihracı ile ilgili önemli kararlara oy verebilir. Kişi Dai’de kredi almak isterse, Maker jetonu “istikrar ücreti” ni ödemek için kullanılır. MKR madeni paraları çıkarılamaz ve çökeltme sürecinde yakılır. Ocak 2019 itibariyle, Dai ana Maker’ın ürünüdür, ancak gelecekteki planlar arasında farklı para birimi sabitleme (ör. USD-DAI veya EUR-DAI) ve ERC-20 tokenlerinin teminatlandırılması yer alıyor.

Maker ve Dai Stablecoin Arasındaki İlişki Nedir?

Maker, DAI Stablecoin’in arkasındaki organizasyondur ve 2015 yılında başlatılmıştır. Bununla birlikte, MakerDAO, geleneksel ilk madeni para tekliflerine güvenmek yerine geliştirme çalışmalarını fazla mesai finanse etmek için özel olarak MKR jetonlarını sattı.

DAI Stablecoin, 2018’in başında piyasaya sürüldü ve o zamandan beri büyük bir başarı gördü. MKR token sahipleri, MakerDAO’nun platformu içindeki yıllık borçlanma ücretlerini, kripto teminatlandırma oranını ve acil kapatma protokolünü etkiler.

Dai Stablecoin Nasıl Çalışır?

Daha önce, MakerDAO platformu kullanıcıları, Maker’ın akıllı sözleşmesine ETH’yi yatırdılar ve böylece daha önce Teminatlı Borç Pozisyonu (CDP) olarak adlandırılan, ancak şimdi Maker Vaults olarak yeniden adlandırılan şeyi yarattı.
Maker Vault, Maker Protokolünün birincil yönüdür ve kilitli teminatlara karşı Dai’nin oluşturulmasını düzenler. Dai’nin toplam arzı, Vault kullanımıyla toplu olarak değiştirilir ve kullanıcılar, teminatlarına karşı bunu üreterek Dai oluşturabilir. Ek olarak, üretilen Dai bakiyelerini geri öderken Dai’yi de yok edebilirler. Bu süreç, tamamen Dai’nin ve onunla ilişkili tüm teminatların tam hesap verebilirliğini sağlayan blok zincirinde gerçekleşir.

Kasalar her zaman aşırı teminatlandırılır ve kasa sahiplerinin pozisyonlarının tasfiyesini önlemek için sürdürmeleri gereken bir Tasfiye Oranı ile birlikte gelir. Ayrıca, Maker Protokolü’nde (küresel olarak) ayrı Kasa türlerine ek olarak bir borç tavanı vardır.

Dai ile Ne Yapabilirsiniz?

DAI’nin en önemli kullanımlarından biri, Bitcoin veya Ethereum gibi büyük kripto para varlıklarının değişken doğasına karşı bir karşı ağırlık olarak hareket etmektir. DAI Stablecoin’in istikrarlı değeri, piyasanın yakında herhangi bir zamanda düşebileceğine inanan tüccarlar ve yatırımcılar için iyidir. Yatırımcılar, istikrarı nedeniyle Dai’yi tutmak için en ideal kripto varlığı olarak görüyor.

DAI Kripto para Avantajları Nelerdir?

Stablecoin – Kripto paraların sahipleri, kripto para birimlerinin aniden değersiz olacağından endişe etmeyebilir. Döviz kurunun hareketi, doların değerindeki değişimle eşzamanlı olarak gerçekleşir.

Ethereum Platformu – DAI madeni paranın geliştirilmesi için, evrensel belirteç ERC20 temel alındı ve hizmetin kendisi, bugün mevcut en iyi seçeneklerden biri olarak kendini kanıtlamış olan Ethereum blok zinciri üzerinde çalışıyor.
DAI’nin satın alınması için özel bir mekanizma – Kripto para birimleri platform üzerinden Ethereum tokenleri değişimi yoluyla dönüştürülür. Kullanıcı, belirli sayıda coin oluşturma, bunları kendi takdirine bağlı olarak harcama ve kalan DAI’yi tekrar ETH’ye dönüştürme hakkına sahiptir.

Dai Stablecoin’in En Önemli Beş Faydası

Geleneksel Finansal Sistemden Finansal Olarak Bağımsız Olun

Geleneksel finans şirketleri, finansal hizmetlere erişmek için çok sayıda kişisel veriye ihtiyaç duyarken, DAI Stablecoin, finansal durumlarına bakılmaksızın herkesin finansal hizmetlere erişmesine izin verir. Dai belirteci, Bitcoin veya Ethereum gibi büyük kripto para birimleri de dahil olmak üzere emsal kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında kararlıdır.

Dahili Tasarruflara Erişim

Dai token sahipleri, Dai’lerini herhangi bir ücret, coğrafi sınır, likidite ile ilgili kısıtlamalar veya herhangi bir minimum depozito gereksinimi olmaksızın özel bir akıllı sözleşmeye kilitledikten sonra Dai token sahiplerinde Dai Tasarruf Oranı (DSR) kazanır. Kullanıcı ayrıca Dai sahiplerinin herhangi bir kısmını istediği zaman geri çekebilir.

Volatilite Stablecoin

DAI Stablecoin, kripto para birimi kullanıcılarına, değişken kripto para birimleri arasında istikrarlı bir kripto para birimini tutma seçeneği sunar. Dai, Maker kasalarında bir teminat fazlası ile MakerDAO tarafından desteklenmektedir ve ABD Doları’na yumuşak bir şekilde sabitlenmiştir. Kripto kullanıcıları, kripto para birimi alanını terk etmeden piyasa belirsizliği sırasında Dai’yi saklayabilirler.
7/24 Kullanılabilirlik

Geleneksel finans şirketleri geleneksel iş saatlerinde faaliyet gösterirken, Dai blockchain üzerine inşa edildiği ve merkezi olmadığı için günün her saati kullanıcılara açıktır.

DAI Nerede Saklanır?

DAI kripto para birimi Ethereum blok zincirine dayandığından, ETH ile çalışan cüzdanların çoğu depolanması için uygun olacaktır. Bunların en ünlüsü, Vitalik Buterin’in ekibinin resmi kripto para birimi depolaması olan MyEtherWallet’tir. Ayrıca birkaç çoklu para cüzdanı da kullanabilirsiniz. Birkaç tür madeni paranız varsa ve DAI satın almak istiyorsanız, bunları Atomic ve Exodus cüzdanlarında birlikte saklayabilirsiniz. Ek olarak, jeton bir donanım cihazında saklanabilir. Bu türdeki en ünlü kripto cüzdanlardan biri olan Ledger Nano 5 tarafından desteklenmektedir. Ayrıca ek depolama seçenekleri hakkında ilk bilen olmak için son DAI para haberlerini takip edebilirsiniz.

DAI Nasıl Satın Alınır?

Dai kripto para birimini Maker platformunun web sitesinden satın alabilirsiniz. Ancak, dönüşümün yalnızca Ethereum’a sahipseniz mümkün olduğunu bilmeniz gerekir. Tanınmış ticaret platformları DAI projesiyle neredeyse ilgilenmiyor. Yalnızca Gate.io ve Bibox adını verebiliriz. parayı satın alabileceğiniz az çok ünlü kripto para birimi borsaları arasında. Gerçek DAI jeton fiyatı 1 $ artı veya eksi % 5’tir.

DAI Stablecoin’in Geleceği

MakerDAO’nun amacı DAI’yi dünyanın ilk tarafsız para birimi olarak sunmaktır. Amacına ulaşmak için MakerDAO, Dai’nin dünya çapında milyonlarca insan tarafından kullanılmasını sağlamak zorunda kalacak ve bu devasa görev, MakerDAO’nun markalaşma çabalarına ek olarak pazarlama ve eğitim gerektirecektir. Önümüzdeki yol Dai için pek çok zorluklarla dolu ancak başka hiçbir stabilcoin MakerDAO‘nun Dai’si kadar iyi konumlandırılmamış.

Dai Ticareti İçin Güncel Binance Referans( Komisyon İndirimi) Kodları ( Ömür Boyu Geçerlidir )

Binance 5%: QY9SI8G1

Binance 10%: YAVZY1FZ

Binance 15% : IB3V6EOK

Binance 20%: E68Q3TPC

bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 29,878.00
ethereum
Ethereum (ETH) $ 2,032.97
tether
Tether (USDT) $ 1.00
usd-coin
USD Coin (USDC) $ 1.00
binance-coin
BNB (BNB) $ 301.89
xrp
XRP (XRP) $ 0.428094
cardano
Cardano (ADA) $ 0.556745
solana
Solana (SOL) $ 54.26
binance-usd
Binance USD (BUSD) $ 1.00
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.089409
polkadot
Polkadot (DOT) $ 10.39
avalanche-2
Avalanche (AVAX) $ 33.21
wrapped-bitcoin
Wrapped Bitcoin (WBTC) $ 29,856.00
staked-ether
Lido Staked Ether (STETH) $ 2,002.30
tron
TRON (TRX) $ 0.071646
shiba-inu
Shiba Inu (SHIB) $ 0.000012
dai
Dai (DAI) $ 1.00
litecoin
Litecoin (LTC) $ 71.98
crypto-com-chain
Cronos (CRO) $ 0.195801
matic-network
Polygon (MATIC) $ 0.699386
leo-token
LEO Token (LEO) $ 4.96
near
NEAR Protocol (NEAR) $ 6.39
ftx-token
FTX Token (FTT) $ 31.23
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) $ 200.96
chainlink
Chainlink (LINK) $ 7.49
stellar
Stellar (XLM) $ 0.13831
okb
OKB (OKB) $ 12.51
algorand
Algorand (ALGO) $ 0.47218
cosmos
Cosmos Hub (ATOM) $ 10.90
monero
Monero (XMR) $ 170.87
flow
Flow (FLOW) $ 2.89
ethereum-classic
Ethereum Classic (ETC) $ 21.02
apecoin
ApeCoin (APE) $ 8.51
uniswap
Uniswap (UNI) $ 5.23
elrond-erd-2
Elrond (EGLD) $ 98.47
hedera-hashgraph
Hedera (HBAR) $ 0.104308
vechain
VeChain (VET) $ 0.031691
internet-computer
Internet Computer (ICP) $ 8.14
theta-fuel
Theta Fuel (TFUEL) $ 0.068249
magic-internet-money
Magic Internet Money (MIM) $ 0.995325
decentraland
Decentraland (MANA) $ 1.16
filecoin
Filecoin (FIL) $ 8.29
axie-infinity
Axie Infinity (AXS) $ 21.60
compound-ether
cETH (CETH) $ 40.77
the-sandbox
The Sandbox (SAND) $ 1.33
chain-2
Chain (XCN) $ 0.098708
tezos
Tezos (XTZ) $ 1.80
defichain
DeFiChain (DFI) $ 3.01
frax
Frax (FRAX) $ 1.00
kucoin-shares
KuCoin Token (KCS) $ 15.11